Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 17 października 2016 12:22 wyświetleń: 420

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ROKU

9 PAŹDZIERNIKA 2016 r.


 


 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •w czwartek, 13 Xbł. Honorat Koźmiński, prezbiter. Urodził się 16 października 1829 roku w Białej Podlaskiej. Był cenionym kaznodzieją, poszukiwanym spowiednikiem
i kierownikiem dusz. Założył wiele zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. •w sobotę, 15 Xśw. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka. Urodziła się w roku 1515 w Avili, w Hiszpanii. Przeprowadziła reformę swojego zakonu mimo wielu przeciwności. Napisała szereg dzieł zawierających głęboką naukę o życiu mistycznym.

 

  1. Obchodzimy XVI Dzień Papieski, jest to dla nas okazja do wsparcia edukacji uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich środowisk.
  2. Dziś Katedralny chór Lutnia na Mszy Św. o godz. 12.00 dziękuje Bogu za 60 lat istnienia. Po Mszy Świętej chór zaprasza na koncert w katedrze.
  3. Również dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi
    z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego  
  4. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu w sobotę wyjątkowo po Mszy Św. wieczornej. Dla dzieci różaniec we wtorki i piątki o godz. 17.00.
  5. W październiku zapraszamy na nieszpory – wieczorną modlitwę Kościoła. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w katedrze, w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W niedziele o godz. 19.30.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa, godz. 18.00. Prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana Msza Święta, możemy składać do skarbony.
  7. Jerycho różańcowe, czyli całodobowa modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, rozpocznie się w piątek po Mszy Św. wieczornej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się w katedrze spektakl „Dialogi Karola Wojtyły z pastorem Bonhoefferem.” Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny. Informacje na plakacie w przedsionku katedry.

9. W sobotę po Mszy Św. wieczornej pokutne czuwanie modlitewne do godz. 20.30.

10. Ośrodek Katechumenalny rozpoczął nowy rok formacyjny. Msze Św. dla katechumenów w każdy wtorek
o godz. 18.00 w katedrze.
Zgłoszenia: chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698766331), bierzmowanie,
I spowiedź i I komunia dorosłych
- s. Ewelina (tel. 693875529), przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) – niedziela o godz. 11.00 (dziś wyjątkowo salka nr 4 w katedrze, s. Ewelina). 
I Komunia dzieci – informacje u ks. Bartka.                       
Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – informacje u ks. Michała.

11. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, szczególnie za wsparcie młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

12.Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, zgodnie z dzisiejszą liturgią słowa życzymy, aby postawa wdzięczności za otrzymywane od Boga łaski pomagała osobom z naszego otoczenia dostrzegać, jak wiele mamy powodów do mówienia Bogu
i ludziom słowa „dziękuję”.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Komunikaty Kurii Biskupiej:

1.Zapraszamy na Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego 13 października br. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
w Szczecinie. 2. Zapraszamy na Mszę Świętą z okazji Święta Edukacji Narodowej, która odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, 14 października br. o godz. 9.00 w Kościele Królowej Korony Polskiej w Szczecinie. 3. Za tydzień w niedzielę w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00 Msza Święta w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego w 7 r. śm. 4. Z okazji XIII Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka na wspólną modlitwę, która odbędzie się 15 października o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Dziecka Utraconego (blisko wejścia od ul. Wierzbowej).

W czwartek, 13 października, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej.

Zaproszenie do chóru: Najważniejsze sale koncertowe i najpiękniejsze kościoły świata czekają na Ciebie! Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego zaprasza chętnych w poniedziałek i środę (10 i 12 października) w godz. 17.00-19.00 do swojej siedziby przy ul. Wyspiańskiego 1

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym
tygodniu śp. Wiesławę SZNABEL. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

 

         Komunikaty Kurii Metropolitalnej

 

 

1. „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego, która odbędzie się 13 października br. o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z Księżmi Biskupami z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej.”

 

2.  „Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, nauczycieli akademickich oraz wszystkie osoby związane z oświatą i szkolnictwem wyższym na Mszę Świętą w ich intencji z okazji Święta Edukacji Narodowej, która odbędzie się pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, 14 października br. o godz. 9.00 w Kościele Królowej Korony Polskiej w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie.”

 

3. „W niedzielę, 16 października br., przypada siódma rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W tym dniu zapraszamy wszystkich do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego.”

 

4. „Dnia 15 października będzie obchodzony w Polsce XIII Dzień Dziecka Utraconego.
W związku z tym zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka na wspólną modlitwę, która odbędzie się w tym dniu o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej).”


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

 

utworzono : 2016-10-17 12:22
Wszystkich rekordów: