Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 16 lipca 2016 22:42 wyświetleń: 762

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ROKU 17 LIPCA 2016 R.

 
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Roku


17 lipca 2016 R.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • · 20 VII /środa/ – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
 • · 22 VII /piątek/ – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
 • · 23 VII /sobota/ – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

 

 1. KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w liturgiach, nabożeństwach, procesjach i koncertach w naszej Archidiecezji w ramach „Dni w Diecezji”, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży. Będą one przebiegać pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z udziałem gości z zagranicy i diecezjan według następującego programu:           
  21.07.2016 r. – czwartek     
  Godz. 10.00 - Katedra: przywitanie grup, zawiązanie wspólnoty, przygotowanie do Eucharystii.
  Godz. 10.30 - Katedra: Eucharystia rozpoczynająca „Dni w Diecezji” - pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
  22.07.2016 r. – piątek - Dzień wyjazdowy: Goście z zagranicy oraz młodzież z Archidiecezji pielgrzymują do kościołów stacyjnych Roku Miłosierdzia w Myśliborzu lub Świnoujściu.         
  * Myślibórz:  
  Godz. 12.00 - Plac przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych,          
  Godz. 14.30 - Plac przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: Koronka do Miłosierdzia Bożego,     
  Godz. 17.00 - Rynek: Koncert zespołu „Testimonium”.       
  * Świnoujście:          
  Godz. 10.30 - Nawiedzenie Kościoła pw. Chrystusa Króla,  
  Godz. 10.45 - Plac Wolności – Muszla Koncertowa: „korowód Mieszka”, 
  Godz. 11.30 - Muszla Koncertowa: nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, 
  Godz. 16.30 - Muszla Koncertowa: koncert zespołu „Som Gorsi”.  
  23.07.2016 r. – sobota - Dzień Jedności w Szczecinie:       
  Godz. 10.00 - plac przy Katedrze: prezentacja grup, Archidiecezji, miasta i regionu.      
  Godz. 10.30 - Marsz Narodów (Katedra – Jasne Błonia).    
  Godz. 12.00 - Jasne Błonia: zakończenie Marszu, modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II.      
  Godz. 17.00 - Sanktuarium NSPJ – wspólne świętowanie: koncert ewangelizacyjny zespołu „Clerboyz”.
  Godz. 19.00 - Bazylika św. Jana Chrzciciela – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie muzyczne.”
 2. W czwartek, z racji Eucharystii o godz. 10.30, rozpoczynającej „Dni Młodych w Diecezji”, nie będzie w Katedrze Mszy Świętej o godz. 12.00.
 3. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ŚW. JAKUBA APOSTOŁA, patrona naszej parafii. Punktem centralnym uroczystości będą Msze Święte odpustowe sprawowane pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w wigilię św. Jakuba, w niedzielę 24 lipca oraz w dniu odpustu, w poniedziałek 25 lipca, o godz. 18.00. Wydarzeniu temu tradycyjnie od ośmiu lat towarzyszy „Jarmark Jakubowy”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 21 do 24 lipca br. Na Nieszpory Jakubowe, wraz z Kapitułą Katedralną, zapraszamy 25 lipca o godz. 17.00. Uroczystości odpustowe zostaną poprzedzone rekolekcjami w piątek i sobotę, 22 i 23 lipca, podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.00 oraz w niedzielę, 24 lipca, na wszystkich Mszach Świętych. Spowiedź święta przed i podczas wszystkich celebracji tego tygodnia. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach i stronach internetowych katedry - www.katedra.szczecin.pl oraz Jarmarku - www.jarmarkjakubowy.pl.
 4. ZA WSZELKIE OFIARY składane na potrzeby parafialne, charytatywne, na organizację Światowych Dni Młodych oraz cele ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 5. JUBILATOM I SOLENIZANTOM TEGO TYGODNIA ORAZ WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I GOŚCIE, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by wszelkie przeciwności, trudy, zmagania, cierpienia – fizyczne czy duchowe, osobista słabość moralna i bezradność wobec niej, prowadziły Was zawsze do spotkania z Chrystusem, dla pokonania, dzięki Jego słowu i miłości, tak powszechnej dziś pokusy lęku i zwątpienia.

 

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Zbigniewa Kowala – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

utworzono : 2016-07-16 22:42
Wszystkich rekordów: