Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 7 sierpnia 2016 12:53 wyświetleń: 668

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ROKU

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Roku


7 sierpnia 2016 R.

 

Pozdrawiając się słowami memento mori, czyli „pamiętaj o śmierci”, średniowieczni zakonnicy uwrażliwiali się na to, aby zawsze być gotowym na spotkanie z Panem. Przepasane biodra z dzisiejszej Ewangelii są symbolem gotowości, a zapalone światło symbolizuje czujność. Do takiej postawy – duchowej gotowości i czujności – wzywa nas Bóg… W duchowej czujności i gotowości nie chodzi jednak tylko o to, aby dobrze przygotować się na kres swojego życia. Być czujnym, to być w stanie rozpoznać Chrystusa we wszystkich potrzebujących. Być gotowym, to umieć okazać miłość Bogu, którego spotykamy w drugim człowieku…

por. www.modlitwawdrodze.pl

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 8 VIII /poniedziałek/ – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje, założył Zakon Kaznodziejski; 9 VIII /wtorek/ – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy, która dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża; 10 VIII /środa/ – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła; 11 VIII /czwartek/ – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą, habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

 

  1. XXXII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która rozpoczęła ostatni tydzień pątniczego trudu, zaprasza do wspólnego pielgrzymowania także na tym końcowym etapie. Informacje – strona internetowa www.szczecińska.pl.
  2. Wakacyjne terminy otwarcia biura parafialnego:  wtorki i czwartki – w godz. 11.00 do 12.00 i 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych i pilnych zapraszamy po Mszach Świętych do zakrystii.
  3. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę o godz. 18.00. Po wspólnej modlitwie maryjnej wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony w nawie bocznej.
  4. Na nabożeństwo do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych, połączone z Mszą Świętą w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętego Apostoła, zapraszamy w najbliższy czwartek /zawsze drugi czwartek miesiąca/ o godz. 18.00. Swoje intencje możemy również składać do skarbony.
  5. Jerycho Różańcowe zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. IX Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do katedry w wakacyjne soboty o godz. 20.00. W najbliższą sobotę wystąpi organista z Kanady oraz Kwintet Dęty z Gdańska.
  7. Kilkanaście tygodni temu pracom konserwatorskim poddaliśmy obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W minionym tygodniu do pracowni konserwatorskiej oddaliśmy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie dziwmy się więc, że w kaplicy maryjnej, przez pewien czas, nie znajdziemy wizerunku Pani Jasnogórskiej. Pracom konserwatorskim poddane są również cztery ostatnie stacje drogi krzyżowej, z których jedna ma swojego fundatora. 
  8. Za zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, idąc za usłyszanymi dziś słowami Pana Jezusa, czujności i gotowości serca w każdej chwili, także w czasie wakacyjnego wypoczynku.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

Zapraszamy do udziału w XXIV Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się od 23 do 25 sierpnia br. Pielgrzymka rozpocznie się 23 sierpnia br. Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po Mszy Świętej”.

 Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 28 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.”

 

Bożemu Miłosierdziu polecajmy: zmarłego w minionym tygodniu Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego oraz zmarłą podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, pątniczkę z naszego miasta, śp. Beatę Ostrowską, siostrę ks. Pawła Ostrowskiego, który przed kilku laty posługiwał w naszej parafii – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-08-07 12:53
Wszystkich rekordów: