Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 5 lipca 2016 22:41 wyświetleń: 528

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Domenico Ghirlandaio Powołanie Apostołów
 
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


3 lipca 2016 R.

XIV Niedziela Roku

 

Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów – świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: „Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa. „Oremus”

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę, 6 lipca, bł. Marię Teresę Ledóchowską,
  w piątek 8 lipca św. Jana z Dukli.
 2. W sobotę 9 lipca wspominać będziemy 73. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Uroczysta Msza Święta
  o godz. 18.00.
 3. Możliwość spowiedzi w naszej Katedrze codziennie, przed i podczas wszystkich celebracji. W niedziele spowiadać się możemy również podczas adoracji od godz. 20.00 aż do zakończenia ostatniej Eucharystii
 4. w Szczecinie, sprawowanej o godz. 21.00. W dni powszednie dodatkowo spowiadamy także od godz. 17.00.
 5. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne
  oraz ogólnokościelne - wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W przyszłą niedzielę – 10 lipca, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Światowe Dni Młodzieży – na organizacje tych dni w naszym mieście. Bóg zapłać za wsparcie. Jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom,
  które zdeklarowały chęć przyjęcia na nocleg pielgrzymów z zagranicy, jednak do Szczecina przyjedzie dużo mniej pielgrzymów, z tej racji odwołujemy wszystkie złożone wcześniej deklaracje w naszej parafii. Są one już nieaktualne.
 6. Od jutra w naszej świątyni można oglądać wystawę fotograficzną pani Marty Dzbeńskiej - Karpińskiej
  pt. „Matki: mężne czy szalone?”. Przedstawia ona szczęśliwie zakończone historie kobiet, które zaryzykowały swoim życiem lub zdrowiem, aby urodzić dziecko. Wystawa odwiedziła już ponad 20 miast Polski i Europy oraz gościła w Rzymie w czasie Synodu o rodzinie. Wystawa gościć będzie w naszej parafii do 10.07. br. 
  1. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom, zwłaszcza Dzieciom, oraz Solenizantom
   i Jubilatom
   tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by czas rozpoczętych wakacji i urlopów był chwilą odpoczynku od codziennych zajęć i możliwością nabrania sił na kolejne zadania, tym którzy dalej pracują życzymy Szczęść Boże!

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE:

 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym  będzie otwarte we wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 12.00
  i od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych i pilnych zapraszamy każdego dnia i o każdej porze.
 2. W dniach 4 do 10 lipca br. zapraszamy dzieci na „Wakacje u św. Jakuba”, czyli na zajęcia półkolonijne. Program, zapisy i szczegółowe informacje znajdziemy w zakrystii.
 3. Od 1 lipca parking przykatedralny został zlikwidowany.  Przemawiające za tym racje to: stawiane nam wymogi bezpieczeństwa, względy konserwatorskie, turystyczne a także ubezpieczeniowe. Prosimy o zrozumienie. 
 4. IX Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej Bazyliki Archikatedralnej w wakacyjne soboty. Początek koncertu o godz. 20.00. W najbliższą sobotę usłyszymy przy organach –  Franza Danksagmüllera z Austria oraz chór chłopięcy Clifton College Choir z Republiki Południowej Afryki. Dyrygować będzie Gérard’ Du Toit.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


utworzono : 2016-07-05 22:41
Wszystkich rekordów: