Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 26 czerwca 2016 10:04 wyświetleń: 689

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 CZERWCA 2016 R.

Święty Piotr i Święty Paweł
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Roku


26 czerwca 2016 R.

 

Ewangelista Łukasz (Łk 9, 51-62) zwraca nam dziś uwagę na postawy uprzedzeń, połowiczności i letniości wobec Jezusa. Samarytanie nie przyjęli Go, „ponieważ zmierzał do Jerozolimy” (w. 53). Ludzie, których Pan spotkał na drodze, nie potrafili zdobyć się na całkowite i bezkompromisowe pójście za Nim. Każdego dnia powinniśmy modlić się o serce otwarte i zdecydowane w podążaniu za Jezusem.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: w poniedziałek, 27 czerwcaMatka Boża Nieustającej Pomocy; we wtorek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu (+202), biskup i męczennik, który odegrał wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary; w środę, 29 czerwca – święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani „Książętami Apostołów”; w piątek 1 lipca – św. Otton (+1139), biskup Bambergu, Patron naszej Archidiecezji, który w roku 1124 i 1128 prowadził misje ewangelizacyjne na Pomorzu.
  2. Ksiądz Michał Grzegorczyk, który w minionym roku seminaryjnym odbywał u nas praktykę duszpasterską,  prymicyjną Mszę Świętą w Katedrze odprawi dziś, 26 czerwca, o godz. 12.00.
  3. Z okazji 44. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza do udziału w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, która będzie sprawowana w naszej Bazylice Archikatedralnej w najbliższy wtorek, 28 czerwca, o godz. 18.00. Podczas Eucharystii będziemy również modlić się w intencji wszystkich ustępujących oraz wybranych na kolejną kadencję Rektorów, Prorektorów, Dziekanów i Prodziekanów wyższych uczelni Szczecina.
  4. W środę, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy do modlitwy w intencji całego Kościoła, Papieża, jako jego widzialnej głowy, emerytowanego Papieża Benedykta z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  5. Na nabożeństwa czerwcowe w ostatnie dni czerwca zapraszamy o godz. 17.30.
  6. W ostatni dzień czerwca przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę adoracyjną z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca. Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy w Naszej Bazylice Archikatedralnej codziennie, przed i podczas wszystkich celebracji. W niedziele spowiadać się możemy również podczas adoracji od godz. 20.00 aż do zakończenia ostatniej Eucharystii w Szczecinie, sprawowanej o godz. 21.00. W dni powszednie dodatkowo spowiadamy także od godz. 17.00.
  7. Chorych w okresie wakacyjnym odwiedzamy z posługą sakramentalną po indywidualnym wezwaniu.
  8. Za ofiary duchowe i materialne składane na cele parafialne i ogólnokościelne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za ofiarowany tydzień temu dar serca na organizowane przez CARITAS kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin. Również dziś możemy włączyć się w to dzieło.
  9. Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy otwartości serca na wszystkie łaski, których Bóg pragnie nam udzielić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i naszych świętych patronów.
  10. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego, bezpiecznego, owocnego wypoczynku. Przypominamy również, że okres wakacji może stać się bardzo pożytecznym czasem rozwoju naszego życia duchowego, poprzez codzienną medytację Słowa Bożego, częstszą, przeżywaną również w dni powszednie Eucharystię, różne rekolekcje i pielgrzymki oraz poprzez kontemplację Stwórcy w Jego dziełach.

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE:

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym  będzie otwarte we wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych i pilnych zapraszamy każdego dnia i o każdej porze.

W dniach 4 do 10 lipca br. zapraszamy dzieci na „Wakacje u św. Jakuba”, czyli na zajęcia półkolonijne. Program, zapisy i szczegółowe informacje znajdziemy w zakrystii.

Od 1 lipca jesteśmy zmuszeni zamknąć parking przykatedralny. Przemawiające za tym racje to: stawiane nam wymogi bezpieczeństwa, względy konserwatorskie, turystyczne a także ubezpieczeniowe.  

IX Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej Bazyliki Archikatedralnej w wakacyjne soboty. Początek koncertu o godz. 20.00. Wczorajsza inauguracja, obok muzyki organowej, wypełniła Katedrę dźwiękiem blaszanych instrumentów dętych. W najbliższą sobotę usłyszymy organistę z Węgier oraz duet fletu i harfy z Warszawy.   

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
utworzono : 2016-06-26 10:04
Wszystkich rekordów: