Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 19 czerwca 2016 15:52 wyświetleń: 644

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 CZERWCA 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Roku


19 czerwca 2016 R.

 

Dziś Jezus zadaje pytanie - A ty, za kogo Mnie uważasz? Nie chodzi tu tylko  o wiedzę ale o osobową z Nim więź. Gdzie szukam odpowiedzi na to pytanie? Jakie gazety i książki czytam? Jakie filmy oglądam? Jakich audycji słucham, jakiej muzyki? Czy potrafię mówić „nie” wszystkiemu, co fałszuje obraz Jezusa w moim sercu i lekceważy Jego naukę oraz zrywa moją z Nim więź? Jaki miejsce w moim życiu duchowym zajmuje Biblia?  

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W poniedziałek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (+1591), jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych; w piątek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał na Jezusa, że jest Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata. Jan Chrzciciel to jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. W tym dniu, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, modlić się będziemy w intencjach ks. Jan Kazieczko, który 24 czerwca obchodzi swoje imieniny. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. X Międzynarodowy Festiwal Chóralny zaprasza dziś do naszej Bazyliki Archikatedralnej na Koncert Finałowy o godz. 16.00. Wstęp wolny.
  3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 8.30, podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  5. Matce Bożej Nieustającej Pomocy polecamy nasze prośby i podziękowania w środę o godz. 18.00.
  6. Święcenia diakonatu odbędą się w naszej Katedrze w najbliższą sobotę, 25 czerwca, o godz. 10.00. Wczoraj ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga wyświęcił czterech żonatych mężczyzn na diakonów stałych.
  7. Ksiądz Michał Grzegorczyk, który w ostatnim roku odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii,  prymicyjną Mszę Świętą w Katedrze odprawi w przyszłą niedzielę, 26 czerwca, o godz. 12.00.
  8. Za ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Ofiarami do puszki, dziś i za tydzień, możemy włączyć się w organizację kolonii oraz półkolonii dla dzieci z ubogich środowisk, w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas.
  9. Wszystkim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, a szczególnie naszym Ojcom z okazji przypadającego w czwartek ich święta, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by pytanie Jezusa z dzisiejszej ewangelii - „A ty, za kogo Mnie uważasz?” było zawsze rozumiane jako zaproszenie Pana do osobistej więzi z Nim w modlitwie, pracy i w odpoczynku, w domu oraz podczas wakacji. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznego, szczęśliwego i owocnego wypoczynku.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY PRZEZ KSIĘŻY BISKUPÓW: Drodzy Młodzi Przyjaciele, „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości. Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie do tego, by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła. Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych. Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”. Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”. Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce, obecni na 373. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, w dniu 8 czerwca 2016 r.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Halinę Malkowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

utworzono : 2016-06-19 15:52
Wszystkich rekordów: