Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 13 czerwca 2016 01:55 wyświetleń: 727

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Peter Paul Rubens - Faryzeusz Szymon zaprasza Jezusa w gościnę
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Roku


12 czerwca 2016 R.

 

Przywołane dziś w liturgii słowa wydarzenie ewangeliczne ukazuje, jak wielki wpływ na codzienne życie mają stereotypy i uprzedzenia, i jak wiele dobra mogą blokować. Widać to na przykładzie kobiety grzesznej, do której faryzeusze są uprzedzeni, przez co patrzą na nią z pogardą. Jezus widzi drobne gesty kobiety, widzi jej łzy, którymi obmywa mu stopy, całuje je, ociera włosami i namaszcza. W tych czynach Jezus dostrzega jej skruchę i drzemiące w niej dobro, widzi jej serce.

/por. www.mdolitwawdrodze.pl/

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: w poniedziałek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, z zakonu Braci Mniejszych Św. Franciszka z Asyżu (Franciszkanin), w ludowej tradycji czczony jako patron od rzeczy zagubionych a w historii Kościoła jako jeden z najważniejszych świętych i jako jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecza; we wtorek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau; w środę, 15 czerwca – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek; w piątek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, w życiu świeckim wybitny artysta – malarz swojego pokolenia, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka oraz zmaltretowane oblicze Chrystusa.
  2. Wczoraj ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił diakonom naszego seminarium święceń kapłańskich. Ksiądz Michał Grzegorczyk, który w ostatnim roku był na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii,  prymicyjną Mszę Świętą w Katedrze odprawi 26 cz erwca o godz. 12.00. Ksiądz Mateusz Tschech, pochodzący z parafii katedralnej, prymicyjną Mszę Świętą odprawi 10 lipca o godz. 12.00. Wszystkich wyświęconych wczoraj neoprezbiterów polecajmy Bogu w naszej codziennej modlitwie.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  4. Na procesję Fatimską, dziekan dekanatu Szczecin-Śródmieście, ksiądz prałat Aleksander Ziejewski, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, zaprasza jutro, 13 czerwca, o godz. 18.00.
  5. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się w środę po nabożeństwie czerwcowym. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce autokarowej nad morze do Trzęsacza. Wyjazd z placu katedralnego w najbliższą sobotę, 18 czerwca, o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 17.00. W trakcie pobytu nad morzem, oprócz spacerów, wspólna Eucharystia i obiad. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy do wtorku w zakrystii. Ograniczona ilość miejsc.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne, z okazji Dnia Dziękczynienia oraz na cele ogólnokościelne - wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by to doświadczenie bezinteresownej Miłości Pana Boga, które płynie do naszych serc z Boskiego Serca Jezusa poprzez Sakramenty Kościoła, uzdalniało nas do odkrywania w każdym człowieku jego godności, nawet gdyby była przysłonięta  ludzką słabością.

 

 

OGŁOSZENIA DODATKOWE:

X Międzynarodowy Festiwal Chóralny zaprasza jutro, w poniedziałek 13 czerwca, do naszej Bazyliki Archikatedralnej na koncert inauguracyjny, o godz. 20.00. W przyszłą niedzielę zapraszamy ponownie do Katedry na koncert finałowy o godz. 16.00. Wstęp wolny. Szczegółowy program Festiwalu znajdziemy na plakacie w kruchcie kościoła oraz www.ichf.szczecin.pl.

 

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jak co roku, organizuje Wakacyjną Akcję Caritas. Podczas tych wakacji na koloniach i półkoloniach skorzysta z wypoczynku ponad 500 dzieci. Ksiądz Maciej Szmuc, dyrektor Caritas, w imieniu Księdza Arcybiskupa, zwraca się z prośbą do całej archidiecezji o przeprowadzenie kwesty przykościelnej na ten cel, w niedziele 19 i 26 czerwca br. Jako wspólnota katedralna będziemy mieli okazję wesprzeć to wakacyjne dzieło miłosierdzia za tydzień lub za dwa tygodnie.

 

Pielgrzymka autokarowa do Lourdes i Fatimy przez Santiago de Compostela. Organizator: Parafia pw. św. Mikołaja i tygodnik Niedziela - ksiądz proboszcz Ryszard Kamiński probrk@wp.pl Tel. 693 408 251. Termin: 27 czerwca do 09 lipca br. Trasa: Sanktuaria Maryjne Europy. Czas trwania: 13 dni. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły znajdziemy w gablocie informacyjnej oraz na stronie internetowej.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Elżbietę Beller Bomersbach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
utworzono : 2016-06-13 01:55
Wszystkich rekordów: