Rok 2016 12 czerwca 2016 17:17 wyświetleń: 478

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

X Niedziela Roku

 

5 czerwca 2016 R.

 

Dziś, w usłyszanych słowach Ewangelii, widzieliśmy Chrystusa wraz z uczniami, którzy spotykają wdowę płaczącą po śmierci syna. Jezus wskrzesza młodzieńca swoim słowem, które ma moc. Ostatnie słowo nie należy do śmierci. Ono należy do Boga. Spójrz na sytuacje ze swojego życia, te, które wydają się być umarłe, dla których nie ma już ratunku. W jaki sposób mogą one stać się znowu żywe? Jak można je ożywić? W ten ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Poproś Jezusa o dar wdzięczności za to wszystko, czego od Niego doświadczasz, co od Niego otrzymujesz.

/por. www.mdolitwawdrodze.pl/

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:W środę, 8 czerwca – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”; w piątek, 10 czerwca – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy; w sobotę, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł. Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

  2. Nasze Siostry Jadwiżanki – Siostry Świętej Jadwigi Królowej, Służebnice Chrystusa Obecnego, które w miniony poniedziałek obchodziły w Krakowie swoje 25-lecie powstania, zapraszają do wspólnej modlitwy w ramach Triduum przed świętem swojej Patronki. Po Mszach Świętych wieczornych w niedzielę, poniedziałek i wtorek, po krótkim rozważaniu, będziemy mogli uczestniczyć w prowadzonych przez Siostry Nieszporach, które są modlitwą wieczorną Kościoła. W środę natomiast, po wieczornej Eucharystii, uczcimy relikwie Św. Jadwigi Wawelskiej. W Kościele Siostry podejmują przede wszystkim zadanie ewangelizacji i reewangelizacji, pomagając ludziom, którzy szukają Boga i sensu życia, poprzez doprowadzenie ich do źródła, jakim jest Jezus Chrystus, obecny i bliski człowiekowi w Sakramentach Kościoła. Najistotniejszym zadaniem Sióstr w naszej parafii jest praca w Ośrodku Katechumenalnym. To tam, poprzez codzienną indywidualną formację polegającą na osobistych spotkaniach i dialogu, co roku dziesiątki dorosłych przygotowuje się do przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego (Chrzest, Eucharystia, Bierzmowanie), a także do Sakramentu Pojednania i Małżeństwa. Założycielem tej młodej wspólnoty zakonnej jest ks. bp Wacław Świerzawski. Pamiętajmy w modlitwie o naszych siostrach i o całej wspólnocie Jadwiżanek Wawelskich.

  3. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

  4. W środę modlimy się za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy a w czwartek przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00.

  5. Sakrament Święceń w stopniu Prezbitera zostanie udzielony przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego, diakonom naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, w najbliższą sobotę, 11 czerwca, o godz. 10.00. W tym dniu Święcenia Kapłańskie przyjmą również: diakon Michał Grzegorczyk, który w ostatnim roku był na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii oraz diakom Mateusz Tschech, pochodzący z parafii katedralnej. Kandydatów do kapłaństwa, którzy obecnie odprawiają rekolekcje przed święceniami, polecajmy w modlitwie Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi.

  6. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne, na Światowe Dni Młodych oraz cele ogólnokościelne - wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy z góry za ofiary składane dziś do puszek z okazji ogólnopolskiego Dnia Dziękczynienia, którymi wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

  7. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy głębokiego przekonania wiary w to, że ostatnie słowo należy zawsze do Chrystusa, Pana Życia, oraz, w Dniu Dziękczynienia, życzymy wdzięcznego serca, które nieustannie wychwala Boga za wielkie rzeczy nam uczynione.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Zofię Chruściel, Marię Gajewską i Eugenię Pudowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
 
utworzono : 2016-06-12 17:17
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: