Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 8 maja 2016 12:28 wyświetleń: 708

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie - Benvenuto Tisi, 1520

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Ap. 1, 70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

8 maja 2016 R.

VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE

Wniebowstąpienie Jezusa jest wywyższeniem naszej ludzkiej natury. Pełni dziś świętej radości składajmy Bogu dziękczynienie i prośmy, by utwierdził naszą nadzieję, że my, należący przez Chrzest Święty do Kościoła, Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale Niebieskiego Jeruzalem.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 9 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania (uroczystość przeniesiona na jutro z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego); w sobotę, 14 maja – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik. Jest to dzień imienin ks. Macieja Pliszki. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Solenizancie.
  2. Na  nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30, przed wieczorną Eucharystią.
  3. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Sąsiednia parafia dziekańska pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, zaprasza na Mszę Świętą i Procesję Fatimską o godz. 18.00.
  4. Na nauki przedślubne zapraszamy zainteresowanych w najbliższy piątek, 13 maja br., o godz. 19.00. W sobotę, 14 maja, spotkanie rozpocznie się rano o godz. 9.00 i potrwa do godz. 16.00. Nauki zakończą się w niedzielę, 15 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00. Obowiązkowe spotkania indywidualne w poradnictwie rodzinnym odbędą się w terminach umówionych osobiście z doradcami życia małżeńskiego.
  5. Jerycho Różańcowe rozpocznie się w sobotę, 14 maja, po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, Pięćdziesiątnicę Paschalną, która kończy okres wielkanocny, a zatem również tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie doświadczył zjednoczenia z Chrystusem w wielkanocnej Eucharystii może to uczynić w tym tygodniu. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne oraz cele ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W przyszłą niedzielę będziemy wspierać ofiarami do puszek organizację Światowych Dni Młodzieży.
  8. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by więź z Maryją poprzez nabożeństwa majowe prowadziła do jeszcze większej przyjaźni z Jezusem, który przez Wniebowstąpienie wywyższył naszą ludzką naturę otwierając nam bramy nieba.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:       
1.
„W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 15 maja br., rozpocznie się w Szczecinie Tydzień Ewangelizacji. W tym dniu o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędzie się Msza Święta z udziałem wspólnot zaangażowanych w Tydzień Ewangelizacji, po której nastąpi czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji. W poniedziałek, 16 maja br., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń religijnych do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewne wspólnot zakończone Apelem Maryjnym”.       
2. „Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie małżonków i rodziny, do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 21 maja br., i będzie połączona z obchodami 20. rocznicy ustanowienia Sanktuarium oraz 10. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, które przez wstawiennictwo Maryi są wypraszane w tym Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i rodzin, a także za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dar Chrztu św. naszej Ojczyzny oraz nowy dokument Papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie. Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Trzebiatowa. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Piotrowskiej-Szymali, Diecezjalnego Doradcy Życia Rodzinnego: tel. 601 369 801 (zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, wyjazd o godz. 8.30, koszt pielgrzymki 20.00 zł).”

 
   

 

ks. Dariusz Kanapik - Proboszcz

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu: śp. Mieczysława Macha, śp. Reginę Karpowicz i śp. Tadeusza Kakiet. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-05-08 12:28
Wszystkich rekordów: