Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 1 maja 2016 12:45 wyświetleń: 763

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 maja 2016 R.

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Jezus daje nam dziś obietnicę uczestniczenia w Jego pokoju pomimo okoliczności, które mogą być bardzo różne, i które mogą budzić lęki. W tym czego przyjdzie nam doświadczyć nie będziemy jednak nigdy sami, będzie działał Duch Święty - duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: Dziś, 1 maja – św. Józef, rzemieślnik, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i opiekun Pana Jezusa; jutro, w poniedziałek 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary; we wtorek, 3 maja – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski; w środę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników; w piątek, 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
  2. Kameralny chór „Inspiratum” pod batutą Swietłany Kaznodij z Ukrainy, którego siedzibą jest Rzymskokatolicka Prokatedra im. Świętego Aleksandra (najstarszy kościół w Kijowie), wystąpi na Pomorzu Zachodnim dzięki wsparciu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie. Cór „Inspiratum” uświetni swoim śpiewem dzisiejszą liturgię Mszy Świętej o godz. 12.00. Płyty CD ze śpiewami chóru „Inspiratum” możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Na  nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30, przed wieczorną Eucharystią.
  4. Dziś przypada 6. rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego, za którego modlić się będziemy na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte, podczas których będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, będą w tym dniu sprawowane według porządku niedzielnego. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków, w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział w nabożeństwie majowym i Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę rano. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji Żywego Różańca. Po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej, w niedziele i w dni powszednie.
  7. Na nauki przedślubne zapraszamy zainteresowanych w piątek po przyszłej niedzieli, 13 maja br., o godz. 19.00. W sobotę, 14 maja, spotkanie rozpocznie się rano o godz. 9.00 i potrwa do godz. 16.00. Nauki zakończą się w niedzielę, 15 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00. Obowiązkowe spotkania indywidualne w poradnictwie rodzinnym odbędą się w terminach późniejszych, umówionych osobiście.
  8. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne oraz cele ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by więź z Maryją poprzez nabożeństwa majowe prowadziła Was do jeszcze większej przyjaźni z Jezusem, któremu Maryja nieustannie nas poleca i oddaje.

 

 
   

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu: śp. Waldemara Chodkowskiego, śp. Jadwigę Hrehorowicz i śp. Macieja Puchalskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.

utworzono : 2016-05-01 12:45
Wszystkich rekordów: