Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 24 kwietnia 2016 00:48 wyświetleń: 632

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 KWIETNIA 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 KWIETNIA 2016 R.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Boża perspektywa jest dla nas niezrozumiała. Jezus mówi, że został uwielbiony, właśnie kiedy Judasz poszedł go wydać, i kiedy czeka Go okrutna męka i śmierć. Po ludzku powiedzielibyśmy, że zło zwyciężyło, a tymczasem Bóg został uwielbiony w Jezusie poprzez posłuszeństwo Ojcu. Ta postawa Jezusa pokazuje, jak bardzo nas kocha, ale jednocześnie zaprasza do takiej samej miłości wobec braci, aby wszyscy poznali że jesteśmy uczniami Jezusa. Może czasem wydaje się nam, że wszystko się nie układa, że chcielibyśmy być świadkami Jezusa, ale życie wygląda inaczej, nie mamy sił. Czy w trudnościach pytamy Boga, jak On patrzy na wydarzenia, które nas spotykają? Czy przez naszą postawę wobec sytuacji, w której jesteśmy, możemy powiedzieć, że uwielbiamy Boga? Jezus nas miłuje! I dlatego zaprasza do życia mocą tej miłości, abyśmy byli szczęśliwi, a przez to okazali Mu chwałę, bez względu na niepowodzenia.

Porównaj: www.modlitwawdrodze.pl

 

  1. XIV Szczeciński Marsz dla Życia wyruszy dziś, w niedzielę 24 kwietnia, o godz. 15.00, z Jasnych Błoni,pod hasłem: „Mężczyzna - Waleczne serce”. To zawołanie, nawiązujące do adhortacji Redemptoris Custos, ma inspirować mężczyzn do odpowiedzialnej, odważnej i pełnej miłości troski o kobietę-żonę, dzieci i rodzinę, o szacunek do wszystkich kobiet i dla daru życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do udziału oraz do przyniesienia na marsz jednorazowych pieluszek dla dzieci uratowanych z aborcji.
  2. Jutro, w poniedziałek 25 kwietnia patronuje nam św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii.
  3. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00.
  4. W piątek, 29 kwietnia, patronuje nam św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę. Obok modlitwy za Europę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  5. W piątek, 29 kwietnia, będziemy obchodzić 9. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w niedzielę, 1 maja, 6. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy na godz. 18.00.
  6. Nabożeństwa Majowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 1 maja, o godz. 17.30.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne, na Światowe Dni Młodzieży oraz cele ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś po Mszach Świętych, zapowiedzianą przez Papieża Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia kwestą do puszek, wspomagamy ubogą ludność Ukrainy. Za dobroć serca i zrozumienie - dziękujemy.
  8. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy wielkodusznej otwartości serc i umysłów na światło Ducha Świętego, byśmy potrafili widzieć codzienną rzeczywistość, tak często niełatwą, oczami Boga, i byśmy przez swoje decyzje i czyny uwielbiali Go, jako świadkowie Jego miłosierdzia.

 

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.

utworzono : 2016-04-24 00:48
Wszystkich rekordów: