Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 16 maja 2016 09:18 wyświetleń: 744

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15 MAJA 2016 R.

Giovanni Lorenzo Bernini - Duch Święty - witraż z Bazyliki św. Piotra w Rzymie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


15 maja 2016 R.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

Czy nie dlatego dzisiejsza uroczystość w tradycji ludowej nazywana jest Zielonymi Świątkami, że często nie mamy „zielonego pojęcia”, kim jest Duch Święty i do czego jest nam potrzebny? Jest On "jak wiatr, który wieje, kędy chce…". Wiatru nie widać, tylko skutki jego działania.

Por. www.modlitwawdrodze.pl

 

  1. Dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rozpoczynamy w Szczecinie Tydzień Ewangelizacji. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się z udziałem wspólnot zaangażowanych w to wydarzenie. Po Eucharystii zapraszamy również na czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji. Natomiast jutro, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, Mszy Świętej o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po Eucharystii odbędzie się czuwanie modlitewne wspólnot, ruchów i stowarzyszeń religijnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zakończone Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy.
  2. 2.    Jutro, 16 maja, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, w dniu swojego patrona, którym jest św. Andrzej Bobola, obchodzi imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie. Zapraszamy szczególnie na Mszę Świętą o godz. 18.00, ponieważ, jak słyszeliśmy przed chwilą, Ksiądz Arcybiskup będzie obecny w naszej Bazylice Archikatedralnej.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  4. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
  5. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży oraz dorosłym z Ośrodka Katechumenalnego, prowadzonego przez Siostry Jadwiżanki, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli w najbliższy piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.30.
  7. W przyszłą niedzielę, 22 maja br., w ramach II Europejskiego Festiwalu Muzycznego im. Carla Loewe, zapraszamy na koncert wokalno - organowy o godz. 19.00. Wykonawcami będą: Małgorzata Klorek - szczecińska organistka i Markus Kohler -baryton - z Wyższej Szkoły Muzycznej w Detmold (Niemcy). Na koncercie będzie obecny wnuk Carla Loewe.
  8. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne oraz cele ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś, ofiarami do puszek, możemy wspomóc organizację Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy za otwartość serc i zrozumienie.
  9. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy wielkiej wrażliwości serc na wszystkie natchnienia i dary Ducha Świętego.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:       
1.
„Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie małżonków i rodziny, do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 21 maja br., i będzie połączona z obchodami 20. rocznicy ustanowienia Sanktuarium oraz 10. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Podczas uroczystej Mszy Świętej o  godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, które przez wstawiennictwo Maryi są wypraszane w tym Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i rodzin, a także za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dar Chrztu św. naszej Ojczyzny oraz nowy dokument Papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie. Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Trzebiatowa. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Piotrowskiej-Szymali, Diecezjalnego Doradcy Życia Rodzinnego: tel. 601 369 801 (zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, wyjazd o godz. 8.30, koszt pielgrzymki 20.00 zł).”

2. „W sobotę, 21 maja br., odbędzie się Piesza Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, Starszych oraz ich Rodzin, Opiekunów i Wolontariuszy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymi gromadzą się o godz. 10.00 w kościele pw. św. Stanisława BM na osiedlu Bukowym, skąd po nabożeństwie i spotkaniu wyruszy pielgrzymka. Jej zwieńczenie stanowić będzie uroczysta Msza Święta, poprzedzona modlitwą różańcową, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, która rozpocznie się około godz. 13.00. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, opiekunów, wolontariuszy, a także stowarzyszenia i ruchy działające na rzecz osób starszych i chorych oraz wszystkich chętnych.”

utworzono : 2016-05-16 09:18
Wszystkich rekordów: