Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 22 maja 2016 12:26 wyświetleń: 808

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Andrzej Rublow - Trójca Święta

 
 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
 ul. Św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE22 maja 2016 R.

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

 

…Panie, Ojcze święty, wszechmogący, wieczny Boże, Ty z jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym jedynym jesteś Bogiem, jedynym jesteś Panem; nie przez jedność osoby, lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę. W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu wierzymy o Twojej chwale, to samo bez żadnej różnicy myślimy o Twoim Synu i o Duchu Świętym. Tak iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo wielbimy odrębność Osób, Jedność w istocie i równość w majestacie…

/z prefacji o Trójcy Świętej/.

 

  1. Dziś, gdy jako Kościół Powszechny, obchodzimy Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, nasza wspólnota parafialna raduje się również Pierwszą Komunią Świętą dziesięciorga dzieci, które pierwszy raz w życiu przyjmą do swoich serc Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, podczas Eucharystii o godz. 10.30.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Dziś wieczorem, w ramach II Europejskiego Festiwalu Muzycznego im. Carla Loewe, zapraszamy do naszej Bazyliki Archikatedralnej na koncert wokalno - organowy o godz. 19.00. Wykonawcami będą: Małgorzata Klorek - szczecińska organistka i Markus Kohler - baryton - z Wyższej Szkoły Muzycznej w Detmold (Niemcy). Na koncercie będzie obecny wnuk Carla Loewe.
  4. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W śródmieściu Szczecina Boże Ciało rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Świętą w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja eucharystyczna, która wyruszy z Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela do naszej Bazyliki Archikatedralnej. O godz. 12.00, po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w naszej Katedrze, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Do udziału w tej uroczystości Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich, a szczególnie duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami. W tym dniu w Katedrze nie będzie Mszy Świętej o godz. 10.30.          
    W tym roku Uroczystość Bożego Ciała zbiega się z Dniem Matki, świętem naszych mam.
  6. W sobotę, 28 maja, przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne i misyjne, na Światowe Dni Młodych oraz cele ogólnokościelne - wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by więź z jedynym Bogiem w Trzech Osobach, najprościej wyrażana w czynionym przez nas znaku krzyża świętego, wprowadzała nas w głębię miłości Przenajświętszej Trójcy i uzdalniała do odważnego oraz szczerego wyznawania wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

 

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

jak była na początku, teraz i zawsze

i na wieki wieków. Amen.


ks. Dariusz Knapik - Proboszczutworzono : 2016-05-22 12:26
Wszystkich rekordów: