Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 20 listopada 2016 20:25 wyświetleń: 714

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 LISTOPADA 2016r.


"Ecce Homo" - mal. Adam Chmieowski (św.Brat Albert) 
 

 
 1. W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY I PATRONUJĄ NAM:

w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylia – patronka muzyki kościelnej, w czwartek św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.

 1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium - wydarzenie zbawcze.
  Przez chrzest święty uczestniczymy w tym wydarzeniu i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju.
 2. Na katedralne wypominki zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Spotkanie pt. „Zaangażowanie w wychowanie” odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30, w nowej kanonii. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Korba, mąż i ojciec piątki dzieci, z zawodu Radca Prawny.
 4. Na katechezy neokatechumenalne zapraszamy młodzież i dorosłych we wtorki i piątki o godz. 19.00.
  Do słuchania katechez można dołączyć się w każdym momencie.
 5. Spotkania ze studentami odbywają się w środy o godz. 19.30.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich oddział w Szczecinie, zaprasza na Mszę Świętą w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej – swojej patronki, w piątek 25 listopada o godz. 18.00.
 7. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize odbędzie się w tym roku
  w Rydze, w terminie od 27 grudnia br. do 2 stycznia 2017 r. Koszt 50 € + 350 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Dziś odbędzie się czuwanie z wolontariuszkami z Taize od godz. 20.00 do 21.00 (adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego i modlitwa śpiewem). O godz. 21.00 Msza Święta, a po niej możliwość spotkania z wolontariuszkami.
 8. Zapraszamy na wspólny wyjazd w ferie zimowe na narty w polskie Tatry. Informacje na plakatach.
  Zostało kilka ostatnich miejsc. Zapisy u ks. Michała.
 9. „Szczecińska Msza Filmowa”, dzieło Piotra Jańczaka, kompozytora młodego pokolenia, jako zwieńczenie Roku Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, zostanie wykonana w naszej katedrze w najbliższą sobotę 26 listopada o godz. 18.00, podczas Eucharystii sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, w intencji Ludzi Kultury Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Wykonawcy: Orkiestra Akademii Sztuki w Szczecinie, Męski Chór z Wyrzyska, Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego. Soliści: Jarosław Bręk, Andrzej Nowakowski, Marcin Pomykała, Adam Sobierajski. Dyrygent: Jacek Kraszewski. Cała liturgia Mszy Świętej wraz z wykonaniem części stałych (Panie zmiłuj się… , Chwała… , Wierzę… , Święty… , Baranku Boży…) będzie trwała ok. 90 minut. Serdecznie zapraszamy.
  1. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne przekazywane na rzecz naszej parafii
   i Kościoła, a także za ofiary składane z racji modlitwy wypominkowej, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
   Dziękujemy również za dar serca na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 10. Wczoraj w Krakowie, podczas Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Katedrze na Wawelu,
  jedna z pracujących w naszej katedrze sióstr - siostra Ewelina Łucka złożyła swoją wieczystą profesję,
  tzn. śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Jadwiżanek. Otaczamy siostrę Ewelinę naszą modlitwą,
  życząc wytrwałości w łasce powołania.
 11. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście,
  wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by każdy z nas po śmierci usłyszał słowa Chrystusa Króla: „Dziś ze Mną będziesz w Raju!”.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Komunikat Kurii Biskupiej:

Dzieło Biblijne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza na cykl odczytów biblijnych, które odbędą się w Tygodniu Słowa Bożego w dniach od 21 do 26 listopada br. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela
w Szczecinie. Szczegółowy program z tematyką kolejnych odczytów znajduje się na plakacie. Do udziału zachęcamy uczestników ruchów i wspólnot oraz wszystkich pragnących pogłębić swoją formację chrześcijańską.

 

Do wieczności odszedł w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Jan Jakóbiec i śp. Rena Karpińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-11-20 20:25
Wszystkich rekordów: