Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 24 stycznia 2016 01:47 wyświetleń: 742

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2016 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

24 stycznia 2016 r.

 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Słowa dzisiejszej Ewangelii, które św. Łukasz kieruje do Teofila, są listem pisanym również do nas, współczesnych uczennic i uczniów Chrystusa Pana. Kiedy otwieramy Pismo Święte by oddać się lekturze i medytacji Słowa Bożego, otwieramy się na działanie Ducha Świętego, który przekonuje nas o całkowitej pewności naszej wiary. 

  1. TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: w poniedziałek, 25 stycznia – święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła (Szawła z Tarsu), gorliwego sługi Boga Jahwe i gorliwego prześladowcy pierwszych chrześcijan, którego Chrystus Pan, pod bramami Damaszku, zaprosił na swoją służbę; we wtorek 26 stycznia – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy Pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych; w środę 27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego i odnowiciela Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”; w czwartek 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana, zakonnika, Doktora Kościoła, kaznodzieję, poetę, wielkiego myśliciela, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
  2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00 i szczególnie zachęcamy również do wzięcia udziału w celebracji ekumenicznej, która odbędzie się o godz. 19.00. Uroczystej Liturgii Słowa, na którą zaproszeni są wierni i duszpasterze różnych wyznań chrześcijańskich, będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
  3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z tego powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów, przemocy i terroru.
  4. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta w tym dniu sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  5. Zapraszamy wraz z Chórem Akademickim im. Profesora Jana Szyrockiego ZUT na XXXIV Misterium Kolędowe, które odbędzie się w naszej Bazylice Archikatedralnej w sobotę, 30 stycznia, o godz. 19.30. „Tradycja corocznych Misteriów Kolędowych zapoczątkowana została przez założyciela i wieloletniego dyrygenta chóru – Jana Szyrockiego … Profesor Jan Szyrocki stworzył wieloaspektowy scenariusz kolędowego Misterium, który każdego roku podlega licznym modyfikacjom nadającym temu wydarzeniu nowy motyw przewodni. Za tegoroczną realizację odpowiada uczeń profesora i dyrektor artystyczny chóru jego imienia – Szymon Wyrzykowski”. (www.zut.edu.pl)
  6. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy wszystkim Wam dziękujemy. Zapewniamy o naszej stałej modlitwie. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary, które tradycyjnie od wielu lat przeznaczymy na cele diecezjalne, parafialne oraz pewną część dla księży chodzących po kolędzie. Prosimy by osoby, które nie miały możliwości przyjęcia księdza w zaproponowanym terminie, zgłosiły się, celem umówienia innego, dogodnego czasu, na spotkanie kolędowe i poświęcenie mieszkania.
  7. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne oraz z racji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za przekazywanie 1% podatku na Stowarzyszenie Rewaloryzacji Zabytków Sakralnych i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Katedra” w Szczecinie. Szczegółowe informacje oraz KRS znajdziemy na ulotkach oraz stronie internetowej parafii.
  8. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na organizację: Kościół w Potrzebie.
  9. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy szczególnego umiłowania lektury i medytacji Słowa Bożego, byśmy dzięki mocy Ducha Świętego byli przekonani, w tych niełatwych dla uczennic i uczniów Chrystusa czasach, o całkowitej pewności naszej wiary.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty odeszły w tym tygodniu śp. Alicja Leszczyńska oraz śp. Janina Helena Kozak – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-01-24 01:47
Wszystkich rekordów: