Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 26 marca 2016 02:15 wyświetleń: 913

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27 MARCA 2016 R.

Zmartwychwstanie - Raffaelino del Garbo

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Ap. 1 
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 MARCA 2016 R.

 

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Po celebracji nocy Paschy Pana – nocy Jego przejścia ze śmierci do życia, nocy Jego zmartwychwstanie, nocy Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem, przez kolejne pięćdziesiąt dni, do Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii rozważać, jak Zmartwychwstały Pan, w sercach i świadomości pierwszych uczniów, buduje fundamenty swojego Kościoła.

Dziś my, Kościół XXI w., z wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Chrystus Żyje. Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. Świąteczny porządek Mszy Świętych: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00; Poniedziałek Wielkanocny – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00.
  2. Paschalną radość przedłuża Wielkanocny Poniedziałek. W tym dniu, modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu Szczecińskiego.
  3. Kolejne dni wielkanocnej oktawy Kościół przeżywa jako jeden dzień. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszach Świętych, które sprawujemy o godz. 7.00, 12.00, 18.00. W oktawie nie celebrujemy Mszy Świętych wotywnych z okazji I czwartku, piątku i soboty miesiąca. W sobotę jednak odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną a wieczorem odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na Godzinę Miłosierdzia zapraszamy w tym dniu o godz. 15.00. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą nadal modlić się będziemy w poszczególne dni wielkanocnej oktawy, podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 i o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy na wyjazd do Poznania, na Ogólnopolskie Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Wyjazd autokarem 16 kwietnia rano, o godz. 4.00, z placu katedralnego. Koszt 120 zł. Zapisy do końca marca u s. Joanny lub ks. Michała.
  6. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane w tych dniach na potrzeby naszej parafii, na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz na cele charytatywne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy pod adresem młodzieży i dorosłych, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się w działania porządkowe, dekoracyjne, muzyczne oraz liturgiczne. Dziękujemy również za wszelkie zaangażowanie charytatywne na rzecz najuboższych z naszej parafii i naszego miasta.
  9. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w Sakramencie Pojednania i przy Stole Eucharystycznym, zaowocowało przy stołach w Waszych rodzinnych domach: miłością, jednością i pokojem. Tak jak Niewiasty i Apostołowie, biegnijmy do grobu, który jest pusty, próbujmy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka, i wołajmy: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.  

  

 
Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w minionym, Wielkim Tygodniu: śp. Mariannę Biernacką i śp. Mieczysława Górka – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-03-26 02:15
Wszystkich rekordów: