Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 16 kwietnia 2016 23:10 wyświetleń: 648

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 KWIETNIA 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 KWIETNIA 2016 R.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Pan Jezus, Dobry Pasterz, nazywa dziś „swoimi” te owce, które „słuchają” Jego głosu i „idą za Nim”. Owce te „nie zginą na wieki”. Kiedy wypowiada tę obietnicę, myśli także o mnie. Co mogę powiedzieć o mojej więzi z Jezusem? Czy jest nasycona zaufaniem i otwarciem na Jego miłość, czy jest tylko formalna? Czy mam świadomość, że to Bóg Ojciec powierzył mnie Jezusowi – Dobremu Pasterzowi?

 

  1. Wczoraj papież senior Benedykt XVI obchodził 89. rocznicę urodzin a 19 kwietnia br. przypada 11. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Joseph Ratzinger przyszedł na świat 16 kwietnia 1927 r. w Marktl am Inn w Niemczech. Jako pierwszy od kilkuset lat następca św. Piotra, 28 lutego 2013 r., zrezygnował z urzędu papieskiego. Pamiętajmy o papieżu seniorze Benedykcie w naszych modlitwach.
  2. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00; za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek, również o godz. 18.00.
  3. W sobotę, 23 kwietnia, przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Ks. Wojciech Chuchała obchodzi w tym dniu swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji księdza Wojciecha o godz. 18.00.
  4. W duchu dziękczynienia za 1050. rocznicę Chrztu Polski zapraszamy na koncert, którego Honorowym Patronatem jest Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Koncert, który jest zarazem dyplomem Pana Kuby Wnuka, odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia br., o godz. 20.00, w naszej Bazylice Archikatedralnej. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
  5. „Misja na 1000 placach”, to akcja ewangelizacyjna prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne, która polega na głoszeniu Ewangelii w parkach, w pobliżu centrów handlowych, na placach i ulicach miast całego świata. Od kilku lat odbywa się ona również w czterech miastach naszej Archidiecezji: w Szczecinie, Policach, Stargardzie i w Świnoujściu. Miejsca spotkań: SZCZECIN – 1. Jasne Błonia - okolice pomnika Czynu Polaków, ul. J. Fałata, 2. Jasne Błonia - okolice pomnika Jana Pawła II, 3. Placyk przy alei Wyzwolenia, na lewo wychodząc z Galaxy, niedaleko skrzyżowania z ul. Borysza i przejścia ze światłami; POLICE – Parking przed głównym wejściem do Kościoła pw. św. Kazimierza; STARGARD – ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w pobliżu ul. Dworcowej - mały placyk; ŚWINOUJSCIE – Plac Wolności. Od minionej niedzieli do 8 maja br. włącznie, ewangelizacja rozpoczyna się o godz. 15.00, z wyjątkiem niedzieli, 24 kwietnia br., kiedy to w Szczecinie, ze względu na „Marsz dla Życia”, rozpocznie się o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym dziele i do modlitwy oraz ofiarowania cierpienia za ewangelizację w naszej Archidiecezji i na całym świecie.
  6. XIV Szczeciński Marsz dla Życia wyruszy w niedzielę, 24 kwietnia, o godz. 15.00, z Jasnych Błoni, pod hasłem: „Mężczyzna - Waleczne serce”. To zawołanie, nawiązujące do adhortacji Redemptoris Custos, ma inspirować mężczyzn do odpowiedzialnej, odważnej i pełnej miłości troski o kobietę-żonę, dzieci i rodzinę, o szacunek do wszystkich kobiet i dla daru życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do udziału oraz do przyniesienia na marsz jednorazowych pieluszek dla dzieci uratowanych z aborcji.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś kwestujemy po Mszach Świętych by wspierać organizację Światowych Dni Młodzieży. Z całego serca dziękujemy za dobroć serca i zrozumienie.
  8. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy głębokiego doświadczenia miłości Chrystusa, Dobrego Pasterza. Niech osobista modlitwa, medytacja słowa Bożego, życie sakramentalne, a zwłaszcza Sakrament Pojednania i Eucharystii, staną się dla Was szczególnym miejscem budowania więzi z Jezusem oraz budzenia świadomości, że to Bóg Ojciec powierzył Was Jezusowi – Dobremu Pasterzowi.


 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.

Szkoły Salezjańskie przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie zapraszają do nauki w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum Drzewnym oraz do nauki w Zasadniczej Szkole Stolarskiej. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.

 

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Sabinę BIAŁEK – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

utworzono : 2016-04-16 23:10
Wszystkich rekordów: