Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 1 lutego 2016 10:38 wyświetleń: 675

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 STYCZNIA 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

31 stycznia 2016 r.

 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ewangelista Łukasz nie boi się ukazać Jezusa, który ponosi porażkę, który jest niesłuchany, niechciany, wyrzucony z Miasta. Pan, w dramatycznej sytuacji, zachowuje jednak absolutną wolność i nie cofa się przed głoszeniem Ewangelii bez sukcesu.

  1. TYM TYGODNIU OBCHODZIMY: w najbliższy wtorek, 2 lutegoświęto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane również świętem Matki Boskiej Gromnicznej; w środę, 3 lutegowspomnienie św. Błażej, biskupa Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła; w piątek, 5 lutegowspomnienie św. Agaty, jej imię oznacza „dobra”, jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia; w sobotę, 6 lutegowspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, japońskich misjonarzy i męczenników, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
  2. W Święto Ofiarowania Pańskiego w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kończy on jednocześnie rozpoczęty w Pierwszą Niedzielę Adwentu 2014 r. „Rok Życia Konsekrowanego”. Tego dnia osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji odnowią śluby rad ewangelicznych, podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która odbędzie się w naszej Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy ze sobą gromnice.
  3. Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, w środę 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie. Zapraszamy w tym dniu na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. W piątek po Mszy Świętej wieczornej odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę. W sobotę wspólny różaniec o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Spowiedź w tym tygodniu: w niedzielę – podczas wszystkich nabożeństw i wieczorem w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00; w tygodniu – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45 i od 17.00 do 18.45.
  5. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za przekazywanie 1% podatku na Stowarzyszenie Rewaloryzacji Zabytków Sakralnych i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Katedra” w Szczecinie. Szczegółowe informacje oraz KRS znajdziemy na ulotkach oraz stronie internetowej parafii.
  6. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy siły wiary w chwilach niepowodzeń oraz braku sukcesów, a dla dzieci i młodzieży radosnego przeżywania ferii zimowych.    

 

Na skrzynkę pocztową naszej parafii wpłynęła prośba następującej treści: 5-letni Kuba toczy wielką walkę z czasem. Jego organizm w zastraszającym tempie wyniszcza śmiertelna choroba. Można jednak ją zatrzymać. Amerykański koncern farmaceutyczny wynalazł już terapię, ale odkłada w czasie jej rozszerzenie. Rodzice Kuby, błagając koncern o przyspieszenie leczenia, nagrali wyjątkowy klip – apel o szansę na życie dla Kuby i Jego chorych Koleżanek i Kolegów. Klip przesłali do koncernu z życzeniami świątecznymi. W klipie setki dzieci, również ze Szczecina, proszą o leczenie dla Kuby. Dołączmy do grona widzów, bo w ten sposób pokażemy jak wielu ludzi wspiera Kubę i walczy razem z nim. To nic nie kosztuje, wystarczy obejrzeć. Wielką oglądalnością możemy wpłynąć na szybsze decyzje koncernu. W internecie Kubę można odnaleźć pod hasłem: Platynowy Chłopczyk - www.platynowychlopczyk.pl.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty odeszły w tym tygodniu: śp. Zofia Baranowska, śp. Halina Walczak i śp. Henryka Szpinda – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2016-02-01 10:38
Wszystkich rekordów: