Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 10 kwietnia 2016 13:39 wyświetleń: 594

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 KWIETNIA 2016 R.

Rafael Santi - Chrystus i Jego Kościół
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

10 KWIETNIA 2016 R.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA


 

Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o spotkaniu nad Jeziorem Tyberiadzkim.

Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

 

  1. Dziś obchodzimy szóstą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, będzie z tej okazji sprawował Mszę Świętą w naszej Bazylice Archikatedralnej, o godz. 18.00. Po Eucharystii wystąpi chór Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
  2. Jerycho Różańcowe zaprasza 14 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej, do Kaplicy Mariackiej, na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z różańcową kontemplacją wydarzeń zbawczych.
  3. Msza Święta, w intencjach zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00; za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza, w czwartek, również o godz. 18.00.
  4. W dniach od 14 do 16 kwietnia (czwartek – sobota) odbędą się w Gnieźnie i Poznaniu główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Punktem kulminacyjnym tych wydarzeń będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski, pod przewodnictwem Legata Papieskiego. Na te uroczystości nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy, w sobotę 16 kwietnia, o godz. 4.00 rano, z placu katedralnego. Koszt - 120 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!!! Zapisy w zakrystii i u ks. Michała.
  5. Kończąc 72. Tydzień Miłosierdzia zapamiętajmy z tego roku prośbę Papieża Franciszka, który ogłaszając Jubileusz Miłosierdzia zaznaczył, że współczesny świat potrzebuje znaków obecności i bliskości Boga. Na to doświadczenie otwieramy się poprzez osobistą i wspólnotową modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, Sakramenty Kościoła oraz konkretne uczynki miłosierdzia. Tydzień temu kwestowaliśmy po Mszach Świętych na rzecz Katedralnego Zespołu Caritas oraz budowy Hospicjum Stacjonarnego im. Świętej Faustyny w Świnoujściu. Również i dziś, kto jeszcze ma takie pragnienie, może, ofiarą do puszki, włączyć się w te dzieła. Z okazji Tygodnia Miłosierdzia dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i zapraszamy do tego zespołu wszystkich, którzy odczuwają w swoim sercu pragnienie służby Chrystusowi w ubogich i chorych.
  6. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W przyszłą niedzielę młodzi będą kwestować na organizację Światowych Dni Młodzieży.
  7. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by doświadczenie spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, w Słowie Bożym i Eucharystii, uzdalniało Was do radosnego, konkretnego świadectwa wobec wszystkich współczesnych sceptyków, że „widzieliśmy Pana”, który nieustannie zaprasza „chodźcie, posilcie się!”.


ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.

Koncert z okazji Światowych Dni Młodzieży Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza odbędzie się w kaplicy Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 na Gumieńcach, w sobotę 16 kwietnia br., o godz. 19.00. Szczegółowe informacje i ceny biletów znajdzie my na plakatach.

Szkoły Salezjańskie przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie zapraszają do nauki w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum Drzewnym oraz do nauki w Zasadniczej Szkole Stolarskiej. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.

 

utworzono : 2016-04-10 13:39
Wszystkich rekordów: