Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 3 kwietnia 2016 10:46 wyświetleń: 638

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Św. Jakuba Apostoła
ul. Św. Jakuba Apostoła 1
70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 KWIETNIA 2016 R.

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. Obecnie przeżywana niedziela w tradycji ma wiele nazw: Przewodnia, Biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny, co spełnił Św. Jan Paweł II. Na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy dziś o godz. 15.00.
  2. Dziś, rozpoczynając 72. Tydzień Miłosierdzia, obchodzimy patronalne święto Caritas, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Papież Franciszek, ogłaszając Jubileusz Miłosierdzia zaznaczył, że współczesny świat potrzebuje znaków obecności i bliskości Boga. Na to doświadczenie otwieramy się poprzez osobistą i wspólnotową modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, Sakramenty Kościoła, oraz konkretne działania na rzecz osób potrzebujących. Po Eucharystii, ofiarami do puszek, będziemy mieli możliwość wsparcia na rzecz Katedralnego Zespołu Caritas, oraz budowy Hospicjum Stacjonarnego w Świnoujściu, pw. Świętej Faustyny. Również w przyszłą niedzielę, ofiarami do puszek, będziemy mogli włączyć się w te dzieła. Z okazji Święta Miłosierdzia dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i zapraszamy do tej posługi wszystkich, którzy odczuwają w swoim sercu pragnienie służby.
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można włączyć się dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  4. VI rocznica Katastrofy Smoleńskiej przypada w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia. W tym dniu, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, będzie sprawował w naszej Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą, o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się okolicznościowy koncert w wykonaniu Chóru Akademickiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
  5. W dniach od 14 do 16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać w Gnieźnie i Poznaniu główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia. Wtedy była to Wielka Sobota. Punktem kulminacyjnym tych wydarzeń będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski, na stadionie w Poznaniu, w które włączy się nasza parafia. Wyjeżdżamy autokarem w sobotę 16 kwietnia o godz. 4.00 rano z placu katedralnego. Koszt 120 zł. Zapisy do 10 kwietnia u s. Joanny i ks. Michała.
  6. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Czcigodnym Gościom, Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego nowego tygodnia, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami i całym Zespołem Katedralnym życzymy, by głębokie doświadczenie spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, w Słowie Bożym i Eucharystii, uzdalniało Was do radosnego, konkretnego świadectwa wobec wszystkich współczesnych sceptyków, że „widzieliśmy Pana”.

 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza pracowników Służby Zdrowia na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia, do Łagiewnik i Częstochowy, w dniach 20-22 maja br. Kontakt: Lutomira Konopacka-Briks, tel. 603 409 164. Szczegóły na plakacie.

Katolickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na Mszę Świętą oraz krótki wykład pt. „Przedsiębiorca - człowiek nadziei”, który wygłosi prof. Anna Murawska z Uniwersytetu Szczecińskiego, za tydzień tj. 10 kwietnia br. o godz. 11.30, w kościele pw. Św. Józefa w Szczecinie.

Koncert z okazji Światowych Dni Młodzieży Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza odbędzie się w kaplicy Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 na Gumieńcach, w sobotę 16 kwietnia br. o godz. 19.00. Szczegółowe informacje i ceny biletów znajdzie my na plakatach.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
utworzono : 2016-04-03 10:46
Wszystkich rekordów: