Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 20 lutego 2016 23:05 wyświetleń: 736

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 LUTEGO 2016 R.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 LUTEGO 2016 R.

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wędrówka Jezusa z uczniami wiodła pod górę i była z pewnością męcząca. Jednak apostołowie, pomimo trudu, mogli czuć się szczęśliwi, ponieważ szli z Jezusem! Gdy w swoim życiu doświadczasz trudności i jest ci ciężko, czy pamiętasz o tym, że Jezus ci towarzyszy? On jest zawsze blisko i przeżywa razem z tobą to, czego w danej chwili doświadczasz. Nie musisz czekać na szczyt góry Tabor, żeby być szczęśliwym. Bóg jest obecny w twojej zwyczajnej codzienności i tam chce się z tobą spotykać (por. www.modlitwawdrodze.pl).

 

  1. Jutro, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 12.00 bądź 18.00, by w modlitwie polecać Jezusowi następcę Świętego Piotra, Papieża Franciszka. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy modlić się również w intencjach, które przedstawiamy Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  3. Zapraszamy w Wielkim Poście do wspólnej modlitwy: Gorzkie Żale – w wielkopostne niedziele, godz. 17.15; Drogi Krzyżowe – w piątki Wielkiego Postu, godz. 11.30, 17.30, 19.00; Jutrznia, poranna modlitwa Kościoła – od poniedziałku do piątku, godz. 6.30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  4. Z odprawianiem wielkopostnych nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Również pobożne odmówienie w piątki Wielkiego Postu modlitwy - Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu[1], przed wizerunkiem Ukrzyżowanego, niesie w sobie tę łaskę. Do uzyskania odpustu konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przypominamy, że nasza Bazylika Archikatedralna, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, jest kościołem stacyjnym. Możemy więc każdego dnia zyskać odpust zupełny, spełniając w/w warunki.
  5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej, w niedziele i w dni powszednie.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Katedrze: parafialne – od 6 do 9 marca; szkoły podstawowe – od 8 do 10 marca; gimnazja i szkoły średnie – od 16 do 18 marca; Rekolekcje Na Progu Paschy – od 21 do 23 marca.
  7. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za przekazywanie 1% podatku na Stowarzyszenie „Katedra”. Dziś, ofiarami do puszek, wspieramy misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.        
  8. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by trud kroczenia apostołów za Jezusem na górę, pomagał w odkryciu prawdy, że nie musimy czekać na szczyt góry Tabor, żeby być szczęśliwymi. On przede wszystkim jest obecny w trudzie naszej zwykłej codzienności i tam chce się z nami spotykać.

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców, Centrum Edukacyjne Archidiecezji oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne serdecznie zapraszają pracowników oświaty, na Wielkopostny Dzień Skupienia, w najbliższą sobotę 27 lutego br. Dzień skupienia rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00 w kaplicy Wydziału Teologicznego US przy ul. Papieża Pawła VI nr 2 w Szczecinie. Konferencje nt. „Trwałe wartości rodziny chrześcijańskiej” wygłosi ks. prof. dr hab. Bronisław Mierzwiński z Warszawy, a temat „Miłosierdzie – ewangelizacyjne orędzie Kościoła. Posynodalne impulsy dla duszpasterstwa rodzin” przedstawi – ks. dr Andrzej Pryba z Poznania. Szczegóły i program Wielkopostnego Dnia Skupienia dostępny jest na stronie www.szczecin.kuria.pl/katecheza/

Na koncert Justyny Strabel „Effatha” zaprasza Sanktuarium NSPJ w Szczecinie, dziś o godz. 19.00.

Ojcowie Jezuici zapraszają na pielgrzymkę, od 30 IV do 2 V br. Informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. RODZINY przy ul. Orawskiej na Pomorzanach zaprasza dzieci do grupy „0”. Szkoła jest mała, bezpieczna i odznacza się wysokim poziomem nauczania oraz starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Informacje dodatkowe znajdziemy na plakacie.

FILM „CIERŃ BOGA”, grany w kinach studyjnych od 19 lutego br., jest poruszającą opowieścią o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, przedstawioną z punktu widzenia Apostołów, którzy mimo wątpliwości i napięć odnajdują w swoim Mistrzu Mesjasza. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

 

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Bernarda Proch – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …[1] Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22,17).

utworzono : 2016-02-20 23:05
Wszystkich rekordów: