Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 3 września 2016 23:51 wyświetleń: 547

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ROKU

4 WRZEŚNIA 2016 r.

Św. Matko Tereso z Kalkuty – módl się za nami!

  1. W dzień kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty, wraz Siostrami Misjonarkami Miłości, zapraszamy dziś na Mszę Świętą dziękczynną do naszej katedry na godz. 15.00.
  2. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, przy udziale władz centralnych tegoż stowarzyszenia, obchodzi dziś w naszej katedrze uroczyste poświęcenie sztandaru, którego dokona ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Mszą Świętą, którą tradycyjnie sprawujemy co tydzień w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  4. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypada w czwartek, 8 września. W polskiej tradycji ten obchód liturgiczny nazywany jest świętem „Matki Bożej Siewnej”, podczas którego poświęca się ziarno do jesiennych zasiewów. Powierzając w tym dniu opiece Maryi rolników oraz ich pracę „dla chleba”, z racji drugiego czwartku miesiąca, Panu Bogu, podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00, polecać będziemy również prośby i podziękowania zanoszone za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza.
  5. Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się szósty Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowań do sakramentów dzieci, młodzieży i dorosłych podamy w przyszłą niedzielę.  
  6. Związek Zawodowy „Solidarność 80”, z racji 25. rocznicy powstania, w przyszłą niedzielę, 11 września, na Mszy Świętej o godz. 9.00 sprawowanej przez ks. biskupa Henryka, będzie dziękował Panu Bogu za wszelkie otrzymane w tym czasie łaski. Związkowcy zapraszają do wspólnej modlitwy.
  7. Biuro parafialne, po wakacyjnym trybie urzędowania, wraca do stałych, zwyczajnych godzin otwarcia, tj. od wtorku do piątku w godz. od 11.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 17.30.
  8. Za zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i odnowienie ostatnich czterech stacji drogi krzyżowej.
  9. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy otwartości serc na nieustanne orędownictwo Maryi, naszej Jasnogórskiej Matki, Pani i Królowej oraz nowej Świętej Kościoła – Matki Teresy z Kalkuty.

 ks.Dariusz Knapik - Proboszcz


OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: W związku z włamaniem do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipianach oraz kradzieżą tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, wobec tak wielkiego grzechu świętokradztwa, ksiądz Arcybiskup zarządza we wszystkich kościołach Archidiecezji Nowennę przebłagalną za ten grzech oraz –  w Roku Miłosierdzia – modlitwę o Boże Miłosierdzie dla sprawców, w dniach od 3 do 11 września br.

 

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Kamila Kwiecień, Jacenty Zwoliński i Teresa Klus – wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie …

 


 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1


utworzono : 2016-09-03 23:51
Wszystkich rekordów: