Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 2 stycznia 2016 23:43 wyświetleń: 1107

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2016 r

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

3 stycznia

2016r.

 

DRUGA NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

Bóg jest Słowem, tak usłyszeliśmy przed chwilą. Obcować ze Słowem to obcować z Bogiem. Czy masz świadomość, że czytając Pismo Święte, przebywasz z Bogiem? Czy chcesz poświęcać swój czas na przebywanie z Nim? W Słowie jest życie, czy chcesz poznawać to życie, które Bóg przez Biblię chce ci ukazać?

Wizja życia zawarta w Piśmie Świętym niesie ze sobą światłość i nadzieję, a ciemność i beznadzieja nie mogą jej przezwyciężyć. Czy doświadczasz, że Słowo przynosi światło do twojego życia, nadaje mu sens i kierunek? Gdy jakieś życiowe ciemności próbują przesłonić światło w twoim życiu, czy wierzysz, że relacja z Jezusem pomoże ci je przezwyciężyć?

Fragment Pisma Świętego twierdzi, że kto przyjmuje Słowo, ten otrzymuje moc i wiarę, by doświadczać obecności Boga, widzieć Jego działanie, a przez to nie ulegać pokusom czy poczuciu beznadziei. Możesz się zapytać, czy przyjmujesz Słowo w swoim życiu i widzisz Jego działanie, czy tylko słuchasz i nic poza tym się nie zmienia.

Ewangelia zaprasza cię do przyjmowania Słowa Proś o gotowość do przyjmowania i wypełniania tego, co Bóg przygotował w twoim życiu.                               Por. www.modlitwawdrodze.pl

  1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu sprawujemy według porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.                                                           
    W Uroczystość Trzech Króli będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście. W tym dniu zapraszamy wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do naszej Bazyliki Archikatedralnej na Mszę Świętą o godz. 9.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.                                                  
    VI Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), pod hasłem - Nade wszystko miłosierdzie, wyruszy w tym dniu o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Papieża Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami, do udziału w tym wydarzeniu. W trakcie formowania Orszaku na placu Armii Krajowej będą zbierane pieluszki jako symboliczny dar serca dla Nowonarodzonego Jezusa, które organizatorzy przekażą potrzebującym rodzinom.                                                             
    W Uroczystość Trzech Króli cały Kościół w modlitwie pamięta o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą na tacę pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych, zaś ofiarami składanymi za kredę wesprzemy Ośrodek Katechumenalny prowadzony przez nasze Siostry Jadwiżanki, który również prowadzi działalność misyjną przygotowując dorosłych do przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) – fundamentu więzi z Chrystusem.
  2. Kolędową wizytę w rodzinach rozpoczniemy w poniedziałek, 11 stycznia 2016 r. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnym biuletynie, gablotach i na stronie internetowej.
  3. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  4. Na te kolejne dni okresu Bożego Narodzenia i ufne wkraczania w rok kalendarzowy, wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy głębokiego doświadczania pokoju, którego Bóg pragnie nam nieustannie udzielać poprzez Słowo Boże, Sakramenty Kościoła, osobistą modlitwę oraz pełnione przez nas dzieła miłosierdzia.
utworzono : 2016-01-02 23:43
Wszystkich rekordów: