Rok 2016 15 listopada 2016 10:28 wyświetleń: 941

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ROKU

13 LISTOPADA 2016 r.


 

 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •17 listopada – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego; •18 listopada – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności; •19 listopada – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

 

  1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nowenną przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana modlimy się codziennie podczas wieczornej Mszy Świętej.
  2. Na katedralne wypominki zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Plan modlitwy za zmarłych znajdziemy na plakatach oraz na odwrocie karty wypominkowej. Za tych, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności, modlimy się przed każdą niedzielną Mszą Świętą.
  3. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy głoszone przez wspólnotę neokatechumenalną we wtorki i piątki o godz. 19.00. Do słuchania katechez można się dołączyć w każdym momencie.
  4. Spotkania młodzieży studiującej odbywają się w środy o godz. 19.30.
  5. Na koncert „Jesteś Królem” zapraszamy do katedry dzieci z rodzicami w najbliższą sobotę, 19 listopada, o godz. 13.00. Wstęp wolny. Zapraszamy również wszystkich chętnych.
  6. Spotkanie pt. „Zaangażowanie w wychowanie” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 listopada o godz. 17.30, w nowej kanonii. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Korba, mąż i ojciec piątki dzieci, z zawodu Radca Prawny.
  7. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize odbędzie się w tym roku w Rydze, w terminie od 27 grudnia 2016 br. do 2 stycznia 2017 r. Już kilka osób zapisało się by uczestniczyć w tym wydarzeniu. Koszt 50 € + 350 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, odbędzie się czuwanie z wolontariuszkami z Taize od godz. 20.00 do 21.00 (adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego i modlitwa śpiewem). O godz. 21.00 Msza Święta a po niej możliwość spotkania z wolontariuszkami.
  8. „Szczecińska Msza Filmowa”, dzieło Piotra Jańczaka, kompozytora młodego pokolenia, jako zwieńczenie Roku Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, zostanie wykonana w naszej katedrze za dwa tygodnie, w sobotę 26 listopada o godz. 18.00, podczas Eucharystii sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, w intencji ludzi kultury Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Wykonawcy: Orkiestra Akademii Sztuki w Szczecinie, Męski Chór z Wyrzyska, Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego. Soliści: Jarosław Bręk, Andrzej Nowakowski, Marcin Pomykała, Adam Sobierajski. Dyrygent: Jacek Kraszewski. Cała liturgia Mszy Świętej wraz z wykonaniem części stałych (Panie zmiłuj się… , Chwała… , Wierzę… , Święty… , Baranku Boży…) będzie trwała ok. 90 minut. Serdecznie zapraszamy.
  9. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne przekazywane na rzecz naszej parafii i Kościoła, a także za ofiary składane z racji modlitwy wypominkowej, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za dar serca na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.
  10. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by prawda wiary, że naszą prawdziwą ojczyzną jest niebo, dom Boga Ojca, wyrywała nas z pokus lękowych oraz napełniała nadzieją i miłością.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odszedł w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Dariusz Sobecki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

utworzono : 2016-11-15 10:28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: