Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 19 września 2016 02:04 wyświetleń: 674

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ROKU

18 WRZEŚNIA 2016 r


Caravaggio - Powołanie św. Mateusza

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • dziś, 18 wrześniaśw. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców, patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny; • we wtorek, 20 wrześniaświęci męczennicy z Korei, pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze; • w środę, 21 wrześniaśw. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem; • w piątek, 23 wrześniaśw. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia, z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

 

 1. Ks. prałat Stanisław Skibiński dziś, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, obchodzi swoje imieniny. Ks. prałat Stanisław, pomimo prawa do odpoczynku emerytalnego,  od ponad ośmiu lat posługuje w naszej katedralnej parafii. Z tej racji Dostojnemu Solenizantowi składamy z serca płynące życzenia, które najpiękniej możemy wyrazić przed Panem Bogiem w naszej modlitwie. Przy tej okazji dziękujemy Ks. Prałatowi za wielką dyspozycyjność i hojność kapłańskiego serca. 
 2. Jutro, w poniedziałek 19 września br., w trzydziestym dniu po pogrzebie zmarłego Wojewody Zachodniopomorskiego, śp. Piotra Jani, zostanie odprawiona Msza Święta w naszej katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się wieczór wspomnień poświęcony Zmarłemu.
 3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00, natomiast w czwartek, tradycyjnie w 22. dniu miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, również o godz. 18.00. Prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana w te dni Msza Święta, możemy składać do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
 4. Msza Święta w intencji Służby Celnej, z racji obchodzonego w tym tygodniu święta patrona tej formacji, św. Mateusza Apostoła, zostanie odprawiona w naszej katedrze przez ks. Arcybiskupa Andrzeja, w piątek o godz. 10.00.
 5. W piątek wieczorem na Jasnej Górze rozpoczyna się czuwanie naszej Archidiecezji w ramach corocznej pielgrzymki do Częstochowy. Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej, która w tym roku, w dniach od 21 do 24 września, pielgrzymuje do Czarnej Madonny śladami św. Siostry Faustyny, posiada jeszcze kilka wolnych miejsc i zaprasza chętnych do wspólnej drogi. Szczegóły dla zainteresowanych znajdziemy w zakrystii oraz w gablotach parafialnych.
 6. Przygotowanie do Sakramentów Świętych.         
  Ośrodek Katechumenalny
  (prowadzą Siostry Jadwiżanki) – zgłoszenia:    
  - chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698766331),
  - bierzmowanie, I spowiedź i I komunia dorosłych - s. Ewelina (tel. 693875529),          
  - przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) - w każdą niedzielę o godz. 11.00 (salka w nowej kanonii).
  Spotkanie inauguracyjne Ośrodka Katechumenalnego odbędzie się w naszej katedrze, w pierwszy wtorek października (04.10.2016 r.), na Mszy Świętej o godz. 18.00.         
  Przygotowanie w ramach katechezy szkolnej (prowadzą księża) – zgłoszenia:  
  - I komunia dzieci - ks. Bartłomiej (zapisy w zakrystii),   
  - bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ks. Michał (zapisy w zakrystii).
 7. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś kwestą do puszek wspieramy ofiary trzęsienia ziem we Włoszech.
 8. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, zgodnie z dzisiejszą liturgią słowa, życzymy wolności serc wobec dóbr tego świata, które przecież służyć nam mają do tego, by Pana Boga, modlitwą i czynem chwalić, cześć Mu oddawać i służyć, i by przez to zbawić swoją nieśmiertelną duszę (por. CD).

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Komunikat Kurii Biskupiej: „W dniach od 14 do 16 października br., w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, odbędzie się Triduum Różańcowe. Do udziału zapraszamy szczególnie wszystkich modlących się na różańcu. Program jest zamieszczony w gablocie parafialnej”.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2016-09-19 02:04
Wszystkich rekordów: