Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 16 października 2016 09:26 wyświetleń: 580

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ROKU

16 PAŹDZIERNIKA 2016 r.   


 


 

16 października powracamy do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy Kardynał Karol WOJTYŁA, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, został wybrany na Stolicę Piotrową w Rzymie i przyjął imię - Jan Paweł II.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •w poniedziałek 17.10św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim; •we wtorek 18.10św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła; •w środę 19.10bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian - „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”; •            w czwartek 20.10św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością; •w piątek 21.10bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej; •w sobotę  22.10św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus.

 

  1. Różańcem modlimy się codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Lekarzy i pielęgniarki zapraszamy we wtorek, w liturgiczne święto Św. Łukasza Ewangelisty, na nabożeństwo różańcowe oraz wieczorną Eucharystię, z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
  3. Wystawa TRANSLATIO SANCTI NIKOLAI, która jest reportażem fotograficznym światowej sławy fotografa Vincenzo CATALANO z przeniesienia relikwii św. Mikołaja z Miry do Bari, zostanie otwarta w naszej Bazylice Archikatedralnej we wtorek, 18 października o godz. 18.00. We Mszy Świętej wieczornej, którą będzie sprawował ks. biskup Henryk WEJMAN, będą obecni goście z Włoch wraz z Konsulem Honorowym Republiki Włoskiej w Szczecinie oraz Autorem zdjęć.
  4. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Prośby i podziękowania, w intencji których będzie sprawowana Msza Święta, możemy składać do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
  5. Studentów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.30. Punktem zbornym będzie wejście do katedry.
  6. W sobotę, 22 października, wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II. Podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem naszego Papieża.
  7. Karty wypominkowe oraz plakat informacyjny dotyczący modlitwy za zmarłych w listopadzie, pojawią się na początku najbliższego tygodnia.
  8. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, zgodnie z dzisiejszą liturgią słowa, życzymy nieustannego wzrostu i wytrwania w modlitwie, która dla chrześcijan jest zawsze czasem i miejscem spotkania z Panem Bogiem oraz doświadczeniem Jego bezwarunkowej miłości.

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności odszedł w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Czesław Dolata. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… . Dziś przypada również 7. rocznica śmierci śp. Ks. Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, w intencji którego zostanie/została odprawiona Msza Święta o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

 

Przygotowanie do Sakramentów Świętych.   
Ośrodek Katechumenalny
(prowadzą Siostry Jadwiżanki) – zgłoszenia:             
- chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698766331),              
- bierzmowanie, I spowiedź i I komunia dorosłych - s. Ewelina (tel. 693875529),            
- przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) - w każdą niedzielę o godz. 11.00 (salka w nowej kanonii).
Przygotowanie w ramach katechezy szkolnej (prowadzą księża) – zgłoszenia:               
- I komunia dzieci - ks. Bartłomiej (zapisy w zakrystii), 
- bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ks. Michał (zapisy w zakrystii).


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2016-10-16 09:26
Wszystkich rekordów: