Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 11 września 2016 01:26 wyświetleń: 684

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ROKU

11 WRZEŚNIA 2016 r.


Rembrandt - Powrót syna marnotrawnego 

   

VI Tydzień Wychowania – „Miłosierni jak Ojciec”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 13 września – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja, któremu nadano mu przydomek „Złotousty”; 16 wrześniaświęci męczennicy, papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, którzy oddali swoje życie podczas prześladowań w połowie III w.

 1. Związek Zawodowy „Solidarność 80”, z racji 25. rocznicy powstania, dziękuje dziś Panu Bogu za wszelkie otrzymane w tym czasie łaski. Związkowcy zapraszają do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 9.00, którą będzie sprawował ks. bp Henryk Wejman.
 2. Jutro, we wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, odbędzie się w naszej katedrze uroczysty obrzęd konsekracji dziewicy. Konsekracji dokona ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Dziewictwo konsekrowane jest indywidualną formą życia konsekrowanego w świecie. Dziewice poświęcone Bogu, z natchnienia Ducha Świętego ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. W naszej Archidiecezji żyją obecnie trzy dziewice konsekrowane, (od jutra cztery). Będzie to pierwsza taka konsekracja w naszej katedrze. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Siostry Uczennice Krzyża obchodzą w tym dniu I rocznicę zatwierdzenia Wspólnoty przez Stolicę Apostolską, i zapraszają nas do katedry na wspólne dziękczynienie Panu Bogu podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 z prośbą o wierność charyzmatowi.
 4. Jerycho Różańcowe rozpocznie się w środę, 14 września, po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W czwartek, 15 września, Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Szczecińska Straż Miejska zaprasza w tym dniu do katedry na Mszę Świętą o godz. 10.00 z okazji 25-lecia swojego istnienia. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.
 6. Komunikat Kurii Biskupiej:17 września br. będziemy obchodzić 77. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Z tej okazji zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.
 7. Przygotowanie do Sakramentów Świętych prowadzimy przy naszej parafii w ramach Ośrodka Katechumenalnego oraz katechezy szkolnej i spotkań parafialnych. 
  Ośrodek Katechumenalny
  (prowadzą Siostry Jadwiżanki) – zgłoszenia:    
  - chrzest dorosłych - s. Joanna (tel. 698 766 331),
  - bierzmowanie, I spowiedź i I komunia dorosłych - s. Ewelina (tel. 693 875 529),          
  - przygotowania do niedzielnej Eucharystii (dla chętnych) - w każdą niedzielę o godz. 11.00 (salka w nowej kanonii).
  Spotkanie inauguracyjne Ośrodka Katechumenalnego odbędzie się w naszej katedrze, w pierwszy wtorek października (04.10.2016 r.), na Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Eucharystii, osoby zainteresowane, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne. 
  Przygotowanie w ramach katechezy szkolnej (prowadzą księża) – zgłoszenia:  
  - I komunia dzieci - ks. Bartłomiej (zapisy w zakrystii),   
  - bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ks. Michał (zapisy w zakrystii).
 8. Za zaufanie zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. W przyszłą niedzielę, 18 września, zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziem we Włoszech.
 9. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy siły wiary i otwartości serc na doświadczenie nieustannej oraz bezinteresownej troski Miłosiernego Ojca.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2016-09-11 01:26
Wszystkich rekordów: