Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 28 sierpnia 2016 12:54 wyświetleń: 599

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ROKU --- 28 SIERPNIA 2016 r.

Philippe de Champaigne - św. Augustyn

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ROKU

28 SIERPNIA 2016 r.


 

Maryjo, Nadodrzańska Matko Pokoju – módl się za nami!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • Dziś, 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki; • w poniedziałek 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie; • w czwartek, 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem; • w sobotę,  3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników jednostek edukacyjnych oraz katechetów na Mszę Świętą o godz. 10.00, której, w intencji  o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym, przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

W pierwszy czwartek wieczorem o godz. 18.00, obok modlitwy o nowe i dobre powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz, z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Ze spowiedzi w tym tygodniu możemy skorzystać przed i podczas wszystkich Mszy Świętych oraz nabożeństw. W niedziele spowiadamy również od godz. 20.00 do 22.00, podczas wieczornej adoracji i ostatniej niedzielnej Eucharystii w Szczecinie, która rozpoczyna się o godz. 21.00. W dni powszednie wieczorna posługa w konfesjonale rozpoczyna się od godz. 17.00.

W pierwszy piątek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W zakrystii i biurze parafialnym, które przez ten tydzień otwarte jest jeszcze według rytmu wakacyjnego, możemy zgłaszać chorych. W sobotę od godz. 17.30 zapraszamy na wspólny różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca oraz na wieczorną Mszę Świętą w intencji tejże wspólnoty.

Siostry Misjonarki Miłosierdzia zapraszają do naszej świątyni w sobotę o godz. 18.00 na ostatni dzień nowenny przed kanonizacją bł. Matki Teresy z Kalkuty, której dokona Papież Franciszek w Rzymie, w przyszłą niedzielę, 4 września. Z tej racji Msze Święte dziękczynne za kanonizację Matki Teresy zostaną odprawione w naszej archikatedrze w przyszłą niedzielę, 4 września, o godz. 15.00 oraz w kościele pw. św. Stanisława Kostki, 17 września, o godz. 12.00.

Z pracowni konserwatorskiej powrócił obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Pracom renowacyjnym poddane są również cztery ostatnie stacje drogi krzyżowej.

Za zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Za pośrednictwem Pani Anny i Pana Mariana Roznowskich, szczere BÓG ZAPŁAĆ kierujemy do organizatorów, wczoraj zakończonego, IX Międzynarodowego Festiwalu Organowego. To wydarzenie artystyczne, promujące nasze katedralne organy, na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Szczecina.

Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy otwartości serc na nieustanne orędownictwo Maryi, naszej Jasnogórskiej Matki, Pani i Królowej.

 

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: W związku z włamaniem do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipianach oraz kradzieżą tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, wobec tak wielkiego grzechu świętokradztwa, ksiądz Arcybiskup zarządza we wszystkich kościołach Archidiecezji Nowennę przebłagalną za ten grzech oraz –  w Roku Miłosierdzia – modlitwę o Boże Miłosierdzie dla sprawców, w dniach od 3 do 11 września br. Szczegóły znajdziemy w gablocie parafialnej.

 

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zbigniew Klebawski i śp. Alicja Tylutki – wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie …                      Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła * 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2016-08-28 12:54
Wszystkich rekordów: