Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 19 stycznia 2016 10:24 wyświetleń: 610

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2016 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

17 stycznia

2016 r.

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Także ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom odczuwają w sercu tęsknotę. Chciejmy towarzyszyć naszą modlitwą tym, którzy szukają dla siebie i swoich dzieci bezpiecznego domu na tym świecie i prośmy, by spotkali dobrych ludzi gotowych przyjść im z pomocą.

Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas przede wszystkim księga Pisma Świętego oraz zbawczy zamiar Boga.

 1. TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 19 stycznia (wtorek) – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego; 21 stycznia (czwartek) – św. Agnieszka, która według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia. W hymnach i traktatach św. Ambrożego opiewana jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa.
 2. Jutro, w poniedziałek, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2,9). O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach Szczecina.   
  Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan:  
  1) Poniedziałek, 18 stycznia, godz. 18.00 - Karmel Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b.
  2) Wtorek, 19 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła 4/5.       
  3) Środa, 20 stycznia, godz. 19.00 - Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a.
  4) Czwartek, 21 stycznia, godz. 18.30 - Kościół Zielonoświątkowy, ul. Wawrzyniaka 7.
  5) Piątek, 22 stycznia, godz. 20.00 - Kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa, pl. Zwycięstwa.
  6) Sobota, 23 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8.    
  7) Niedziela, 24 stycznia, godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1.          
  8) Poniedziałek, 25 stycznia, godz.19.00 – nasza Bazylika Archikatedralna – na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, uroczystej Liturgii Słowa będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
 3. W tym tygodniu, w sobotę, kończymy kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy by osoby, które nie miały możliwości przyjęcia księdza po kolędzie w zaproponowanym terminie, zgłosiły się, celem umówienia innego, dogodnego czasu, na spotkanie kolędowe i poświęcenie mieszkania.
 4. We wtorek 19 stycznia swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Henryk Wejman. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
 5. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta w tym dniu sprawowana jest w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 6. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
 7. Na Rekolekcje Ruah dla osób powyżej 30 roku życia, pragnących doświadczyć mocy zbawczej Pana Jezusa w Duchu Świętym, zaprasza Wspólnota Przymierze Miłosierdzia. Rekolekcje odbędą się w sobotę 23.01.2016 r. w Szkołach Salezjańskich na ulicy Ku Słońcu 124. Szczegóły na plakacie.
 8. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne oraz z racji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na organizację: Kościół w Potrzebie.
 10. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy, by cud przemiany w Kanie Galilejskiej, od dobrego ku lepszemu, był stałym doświadczeniem w Waszym chrześcijańskim życiu uczennic i uczniów Chrystusa.

 

Do wieczności z naszej wspólnoty odeszła w tym tygodniu śp. Joanna Czapska – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

utworzono : 2016-01-19 10:24
Wszystkich rekordów: