Katedra Live

PROJEKT

Rok 2016

Rok 2016 18 grudnia 2016 00:54 wyświetleń: 1034

IV NIEDZIELA ADWENTU 18 GRUDNIA 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

 

 1. Rekolekcje Adwentowe „Na Progu Bożego Narodzenia”, które dzisiaj rozpoczynamy, wygłosi w tym roku w naszej katedrze ks. dr hab. Grzegorz Wejman, profesor US.
  PLAN REKOLEKCJI:                                                                                        
  NIEDZIELA – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych.
  PONIEDZIAŁEK, WTOREK i ŚRODA – nauki rekolekcyjne na Mszy Świętej roratniej o godz. 6.30 i 18.00. W te dni nie będzie nauk rekolekcyjnych na Mszy Świętej o godz. 12.00.           
  Spowiedź rekolekcyjna – dziś podczas wszystkich Mszy Świętych a także od godz. 20.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.00 do 7.30, od 11.30 do 13.00, od 17.00 do 19.00.
 2. Przed nami ostatni w tym roku roratni tydzień. Zapraszamy codziennie o godz. 6.30 na Mszę Świętą. Przed Eucharystią roratnią, o godz. 6.00, zapraszamy również na Jutrznię. Po Mszy Świętej – tradycyjne śniadanie, adwentowa agapa, w salce nr 3. Dziękujemy fundatorom pieczywa, Piekarzom z Cechu Rzemiosł Spożywczych ze Szczecina, za dobroć i hojność serca.
 3. Kiermasz Bożonarodzeniowy, który trwa od piątku, kończymy dziś o godz. 19.30. Dochód z kiermaszu, ofiary od indywidualnych darczyńców jak i dzisiejszą tacę, przeznaczamy na organizację wigilii oraz paczki świąteczne dla bezdomnych, ubogich i samotnych mieszkańców Szczecina. W zeszłym roku obdarowaliśmy ponad pięćset osób. Co tydzień Parafialny Zespół Caritas wydaje ponad sześćdziesiąt paczek żywnościowych. Wigilia odbędzie się we wtorek, 20 grudnia, o godz. 12.00.
 4. Stoisko CARITAS znajdziemy w namiocie przed katedrą. Produkty żywnościowe do paczek dla ubogich możemy przynosić do zakrystii. Opłatkiwigilijne są do nabycia w zakrystii oraz na stoisku CARITAS.
 5. Dzieci i młodzież, w trakcie kiermaszu bożonarodzeniowego, poprzez rozprowadzanie stroików świątecznych oraz domowych wypieków, zbierają środki na świetlicę przyparafialną oraz na wyjazd do Rygi na Europejskie Spotkanie Młodych. Jeszcze dziś możemy wesprzeć tę inicjatywę poprzez ofiarowanie domowego ciasta. Za wszelką życzliwość, zaufanie i zrozumienie - serdeczne Bóg zapłać.
 6. Wigilię Bożego Narodzenia obchodzimy w najbliższą sobotę. Na ostatnie w tym roku Roraty zapraszamy w dzień wigilijny o godz. 6.30. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 7.30 do godz. 13.00 i od godz. 22.00 do godz. 23.45.          
  Wigilia Bożego Narodzenia to wieczór szczególny, to dzień kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Wigilijną Wieczerzę rozpocznijmy od przeczytania opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii wg. św. Łukasza, wspólnej modlitwy, gestu pojednania oraz podzielenia się opłatkiem. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd w sercu i na ustach przyjdźmy do naszej katedry na Pasterkę o godz. 24.00, którą będzie celebrował Ksiądz Biskup Henryk Wejman.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej katedrze sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00 (nie ma Mszy Świętej o 7.30). W drugi dzień świąt, w poniedziałek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Święte sprawujemy jak w każdą niedzielę (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00).
 8. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.Z całego serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Organizatorom i Woluntariuszom Drugiego Katedralnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz wtorkowej Wigilii dla Bezdomnych i Ubogich – BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, na ten czas zbliżającego się Bożego Narodzenia, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, byśmy składając sobie tradycyjne życzenia zdrowia i pokoju, modląc się w tych dniach o pokój na całym świecie, zrobili miejsce dla Księcia Pokoju – Jezusa w naszych sercach, rodzinach, środowiskach sąsiedzkich, zawodowych, społecznych oraz politycznych, poprzez Sakrament Pojednania i Komunią Świętą a także wzajemne przebaczenie, przeproszenie i pojednanie.

ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2016-12-18 00:54
Wszystkich rekordów: