Rok 2016 11 grudnia 2016 01:24 wyświetleń: 735

III NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5). Prośmy Ducha Świętego o radosne, wrażliwe i otwarte serca, bo tak często w sposób podstępny próbuje się usunąć z nich Pana Jezusa a święta ograniczyć jedynie do rozrywki i stołu. Nie zgadzajmy się na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych; •14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 1. Roraty sprawujemy w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na śniadanie w salce nr 3. Fundatorami drożdżówek są szczecińscy piekarze za co z całego serca im dziękujemy. Pół godziny przed roratnią Eucharystią zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej (godz. 6.00).
 2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego tydzień temu wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas, którą wraz z torbą miłosierdzia możemy nabyć przy wyjściu z katedry. 
 3. W 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, we wtorek 13 grudnia, zostanie odprawiona w naszej  katedrze Msza Święta w intencji ofiar tamtych bolesnych wydarzeń o godz. 18.00. W przypadającą 17 grudnia 46. rocznicę protestu szczecińskich robotników, jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń naszego miasta i regionu, zapraszamy do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana według następującego porządku: godz. 10.00 – Msza Święta w naszej katedrze; godz. 11.45 – modlitwa przy bramie Stoczni; godz. 14.00 – modlitwa na Placu Solidarności.
 4. Księża wyświęceni w tej szczecińskiej katedrze trzydzieści lat temu, 14 grudnia 1986 r., zapraszają na Mszę Świętą dziękczynną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka w najbliższą środę o godz. 12.00. Pośród księży jubilatów znajdują się m.in. ks. Grzegorz Wejman, brat Księdza Biskupa Henryka, ks. Andrzej Krzystek znany nam jako ceremoniarz katedralny i brat Pana Prezydenta Szczecina, a także obecnie posługujący jako proboszcz, ks. Dariusz Knapik. Ks. proboszcz Dariusz Knapik parafialną Mszę Świętą dziękczynno-imieninową odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 5. Jerycho różańcowe zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z kontemplacją różańcową wydarzeń zbawczych, w środę 14 grudnia br., po nowennowej Mszy Świętej wieczornej.
 6. Drugi Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się na placu przykatedralnym od 16 do 18 grudnia br. (piątek, sobota i niedziela). Już od środy będziemy mogli nabyć choinkę. Na stoiskach kiermaszowych znajdziemy m.in. ozdoby świąteczne, różne prezenty świąteczne oraz tradycyjne polskie potrawy.            
  W niedzielę, 18 grudnia br., dzieci będą mogły spotkać św. Mikołaja.      
  Wigilia dla Ubogich odbędzie po Kiermaszu we wtorek, 20 grudnia, o godz. 12:00. Wszystkie pozyskane na kiermaszu środki oraz ofiary Darczyńców przeznaczamy na ten cel oraz na paczki świąteczne dla najuboższych. W zeszłym roku obdarowaliśmy ponad pięćset osób. Co tydzień, w każdą środę o godz. 14.00, Parafialny Zespół Caritas wydaje ponad sześćdziesiąt paczek żywnościowych.          
  W trakcie kiermaszu bożonarodzeniowego grupa dzieci i młodzieży, poprzez rozprowadzanie stroików świątecznych oraz domowych wypieków, będzie zbierała środki na świetlicę przyparafialną oraz na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Rydze. Można wesprzeć tę inicjatywę poprzez ofiarowanie domowego ciasta. Za wszelką życzliwość, zaufanie i zrozumienie - serdeczne Bóg zapłać.         
  Na przedstawienie pt. „O Zosi, która spadła z nieba” zapraszamy dzieci w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 11.30. Przedstawienie, które potrwa ok 1 godziny, odbędzie się w katedralnej salce nr 3. Wstęp wolny.  
 7. Rekolekcje Adwentowe „Na Progu Bożego Narodzenia” rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprzez adwentowe zamyślenia poprowadzi nas ks. Robert Kaszak, Notariusz Kurii Biskupiej. Program rekolekcyjny podamy za tydzień. Pamiętajmy w modlitwie o sobie nawzajem, o rekolekcjach i rekolekcjoniście. 
 8. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne przekazywane na rzecz naszej parafii i Kościoła wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za dar serca na utrzymanie Seminarium Duchownego oraz za złożone tydzień temu ofiary wspierające Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5).

 ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Henryka WOJNIAK.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2016-12-11 01:24
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: