Rok 2016 6 grudnia 2016 11:36 wyświetleń: 695

II NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

„Przychodzi więc Jan na Pustynię Judzką. Miejsce to jest pustynią nie z braku ludzi, lecz Boga, pozbawione mieszkania Ducha Świętego, a nie ludzi. Miejsce zatem przepowiadania świadczy o pustkowiu tych, do których przepowiadanie zostało skierowane. Ponieważ zbliża się królestwo niebieskie, dlatego Jan głosi pokutę, dzięki której następuje odwrócenie się od błędu i zerwanie z występkiem, a po wstydzie z powodu złego postępowania – postanowienie porzucenia grzechu…”. Czy moje adwentowe postanowienia są ukierunkowane na pomnożenie przyjaźni z Chrystusem? /św. Hilary z Poitiers, biskup, + 367/

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: •Dziś, 4 grudnia, w drugą niedzielę adwentowąśw. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników oraz św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego; •6 grudnia /wtorek/św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości; •7 grudnia /środa/św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła; •8 grudnia /czwartek/ Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia; •9 grudnia /piątek/św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, któremu 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

 

  1. 1.   Na Mszę Świętą „Rorate” o Najświętszej Maryi Pannie zapraszamy w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Po Eucharystii, zgodnie z wieloletnią katedralną tradycją, odbywa się wspólna agapa /śniadanie/ w salce nr 3. Fundatorami drożdżówek są szczecińscy piekarze.
    Na poranną modlitwę brewiarzową zapraszamy w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00.
  2. W tym tygodniu kończymy w naszej katedrze katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy we wtorek i środę o godz. 19.00. Również i na tym etapie możemy dołączyć do słuchania katechez.
  3. Studentów zapraszamy w środy o godz. 19.30. Informacje u ks. Michała.
  4. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize odbędzie się w tym roku w Rydze, w terminie od 27 grudnia br. do 2 stycznia 2017 r. Liczna grupa młodych ludzi zapisała się już na ten wyjazd. Koszt 50 € + 350 zł. Zapraszamy innych. Zapisy u ks. Bartłomieja.
  5. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny.
  6. Za zaufanie, zrozumienie oraz ofiary duchowe i materialne przekazywane na rzecz naszej parafii i Kościoła wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy również za dar serca na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.
  7. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z katedry możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia oraz Wam, drodzy Parafianie i drodzy Goście, wraz z ks. Janem – proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy wielkiej otwartości serc na Słowo Boże i znaki Bożej obecności pośród zwykłej codzienności.
ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej wspólnoty:   Śp. Marian KONDRACKI i Śp. Krystyna PIOTROWICZ
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1

utworzono : 2016-12-06 11:36
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: