Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 24 listopada 2015 14:16 wyświetleń: 660

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 LISTOPADA 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

22 LISTOPADA 2015r.

XXXIV  Niedziela  w  ciągu  roku

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy słowa Jezusa „Jestem Królem”. My bierzemy udział w Jego Królestwie czyli w służbie dla drugiego człowieka. Niech tajemnica bycia sługą prowadzi nas zwłaszcza w tym tygodniu do Zbawienia.

 

 

 1. W naszej Archidiecezji rozpoczynamy Tydzień Słowa Bożego. Próbujmy w domach jak najczęściej sięgać do treści zawartych w Piśmie Świętym. Każdego dnia podczas homilii pragniemy przybliżać nas do Bożego Słowa i wyjaśniać Je. Ono jest dla nas najlepszą treścią jaką możemy w ciągu dnia usłyszeć.
 2. W Poniedziałek zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, która będzie odprawiana w intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Intencje można składać
  do skarbony, bądź w zakrystii.
 3. Przy naszej Katedrze spotyka się Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich. Zapraszają
  oni na wspólne Święto Kolejarza w dniu wspomnienia ich patronki Św. Katarzyny – w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. Katechezy Neokatechumenalne, głoszone są w naszej Bazylice Archikatedralnej w każdy wtorek i piątek, o godz. 19.15. Zapraszamy dorosłych i młodzież do skorzystania z łaski tych katechez, także tych, którzy może jeszcze nie byli na żadnym spotkaniu.
 5. Trwają modlitwy wypominkowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Za tych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku, modlimy się w listopadowe niedziele przed każdą Mszą Świętą. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona
  w ostatni dzień listopada o godz. 18.00.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Zacznijmy rezerwować sobie czas na udział w porannych Roratach o godz. 6.30.
 7. W dniu wczorajszym Biskupi naszej Metropolii, pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja odsłonili i poświęcili dwie tablice upamiętniające dotychczasowych biskupów Wolińskich, Kamieńskich, Pomorskich, Administracji Gorzowskiej, Diecezji i Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Fundatorami tablic są Księża Kanonicy Kapituły Katedralnej. Tablice zostały umieszczony nad kryptą zmarłych Metropolitów.
 8. Za wszelkie dobro duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy
  za składane dziś do puszek ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
  i w Archidiecezji.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem  katedralnym, życzymy wzrastania w Łasce oraz stawania się sługami
  na wzór Chrystusa Króla, który przyszedł aby służyć…

 

ferie zimowe z Katedrą: Miejsce – Majerczykówka k. Zakopanego. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zgłoszenia do końca listopada u ks. Michała.

 

 

utworzono : 2015-11-24 14:16
Wszystkich rekordów: