Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 19 maja 2015 07:04 wyświetleń: 961

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie 17 maja 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

17  maja  2015r.

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. 1.       Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie także uroczystość I Komunii Świętej oraz rocznicę I Komunii dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Eucharystii. Módlmy się za dzieci, komunijne i rocznicowe, aby z tego Boskiego źródła, aż do progu nieba, czerpały siłę do życia w przyjaźni z Panem Jezusem.
  2. 2.       Zgodnie z prośbą Papieża Franciszka dziś ofiarami do puszek wspieramy Nepal. Natomiast taca z całej niedzieli będzie przeznaczona na dzieła związane z organizacją Światowego Dnia Młodzieży - Kraków 2016.
  3. 3.       Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  4. 4.       W ramach tzw. białego tygodnia zapraszamy codziennie dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą wieczorną.
  5. 5.       Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz dla osób dorosłych z Ośrodka Katechumenalnego udzieli w najbliższy piątek, 22 maja, Ksiądz Biskup Henryk Wejman. W tym dniu modlimy się w intencjach poleconych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  6. 6.       W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta z wigilii Zesłania Ducha Świętego. Do tej Uroczystości, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła, przygotowujemy się od minionego piątku Nowenną do Ducha Świętego, podczas codziennych Nabożeństw Majowych.
  7. 7.       Katedralne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO organizuje w dniach od 09 do 13 czerwca br. pięciodniową pielgrzymkę do Włoch, której punktem kulminacyjnym będzie nawiedzenie, odsłoniętego do publicznego uczczenia, Całunu Turyńskiego.
  8. 8.       Zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry do Majerczykówki k. Zakopanego, organizowany przez ks. Michała dla: dzieci, młodzieży, dorosłych i dla rodzin (28.06 – 05.07.2015r.). Szczegóły znajdziemy na plakacie. Zgłoszenia u ks. Michała.
  9. 9.       Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  10. 10.  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej otwierali sobie i innym drogę na ucztę zbawionych w niebie.

 

 
   

 

utworzono : 2015-05-19 07:04
Wszystkich rekordów: