Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 9 maja 2015 23:39 wyświetleń: 1080

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 10 maja 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

10  maja  2015r.

VI Niedziela  Wielkanocna

 

 1. 1.       Dziś wraz z klerykami modlimy się o powołania do służby Panu Bogu w Kościele. Po Mszach Świętych będziemy mieli możliwość złożenia ofiary do puszek na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 2. 2.       Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 3. 3.       W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Sąsiednia parafia pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, zaprasza na Mszę Świętą i procesję fatimską o godz. 18.00.
 4. 4.       W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, której, w dniu swoich imienin, będzie przewodniczył ks. Maciej Pliszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Księdzu Solenizancie. Również na wieczornej Eucharystii, z racji na II czwartek miesiąca, modlimy się w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza.
 5. 5.       Jerycho Różańcowe rozpocznie się w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 6. 6.       W odpowiedzi na ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, w naszej Archidiecezji powstała inicjatywa comiesięcznych spotkań modlitewnych w miejscach historycznego i obecnego posługiwania osób życia konsekrowanego. W tym miesiącu spotkanie odbędzie się w piątek, 15 maja br., o godz. 18.00 w naszej Bazylice Katedralnej. Siostry Świętej Jadwigi Królowej, Służebnice Chrystusa Obecnego oraz Siostry Uczennice Krzyża gorąco zapraszają do udziału w tej modlitwie. Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, uczestnicy tego modlitewnego spotkania mogą otrzymać łaskę odpustu zupełnego.
 7. 7.       Na Wieczór św. Hildegardy, organizatorzy XII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej, zapraszają do naszej katedry w piątek, 15 maja, o godz. 20.00.
 8. 8.       W sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W naszej modlitwie pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie. Ojcowie Jezuici z ul. Pocztowej zapraszają na Mszę Świętą odpustową o godz. 12.00.
 9. 9.       W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Wniebowstąpienie Pańskie. W naszej parafii, na Mszy Świętej o godz. 12.00, odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej.
 10. 10.  Katedralne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO organizuje w dniach od 09 do 13 czerwca br. pięciodniową pielgrzymkę do Włoch, której punktem kulminacyjnym będzie nawiedzenie, odsłoniętego do publicznego uczczenia, Całunu Turyńskiego.
 11. 11.  Zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry do Majerczykówki k. Zakopanego, organizowany przez ks. Michała dla: dzieci, młodzieży, dorosłych i dla rodzin (28.06 – 05.07.2015r.). Szczegóły znajdziemy na plakacie. Zgłoszenia u ks. Michała.
 12. 12.  Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne oraz ogólnokościelne, za złożony w tym tygodniu zużyty sprzęt elektroniczny i AGD na organizację - Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 13. 13.  W przyszłą niedzielę, zgodnie z prośbą Papieża Franciszka, ofiarami do puszek wspieramy Nepal. Taca z przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na dzieła ogólnokościelne związane z organizacją Światowego Dnia Młodzieży - Kraków 2016.
 14. 14.  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by miłość Boża, którą wlewa w ludzkie serca, otwarte na Słowo Boże i Sakramenty Kościoła, Duch Święty, stawała się na co dzień fundamentem życia Nowym Przykazaniem Miłości, które dał nam Pan.

W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy z naszej wspólnoty śp. Halinę Grzybowską - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

utworzono : 2015-05-09 23:39
Wszystkich rekordów: