Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 1 marca 2015 00:50 wyświetleń: 1113

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Wielkiego Postu

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2015 r.

 

 

 

 

 1. Dziś, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, obchodzimy w całej Polsce i w Środowiskach Polonijnych Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy oddali życie za wolność i suwerenność naszej Ojczyzny, głównie w latach 1944-1963. Po marszu, który wyruszy o godz. 17.00 z Placu Grunwaldzkiego, ks. Biskup Henryk Wejman odprawi w naszej Bazylice Archikatedralnej dodatkową Mszę świętą o godz. 19.00 w intencji Żołnierzy Wyklętych.

 2. W kościele seminaryjnym dziś nasz kleryk Paweł przyjmie Posługę Lektoratu. Pamiętajmy o nim i wszystkich seminarzystach w naszej modlitwie przed Panem. 

 3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a następnie – Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony usytuowanej na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.

 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie podczas wszystkich Mszy Świętych oraz wieczorem od godz. 17.00.

  1. Msza Święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie – w pierwszy czwartek o godz. 18.00. Po Eucharystii Godzina Święta i modlitwy za kapłanów, seminarzystów oraz o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Do tej modlitwy zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami, byłych ministrantów, niezależnie od wieku oraz wspólnoty parafialne.

  2. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w pierwszy piątek o godz. 18.00, przewodniczy ks. Biskup Henryk Wejman w ramach spotkania przed Światowymi Dniami Młodzieży. O godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające na Drodze Krzyżowej.

  3. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 12.00. Po modlitwie po komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania loretańska oraz Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Kapłani wyruszą z posługą sakramentalną do chorych w sobotę o godz. 9.00.

  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 1. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi wieloletni ojciec duchowny naszego seminarium a obecnie proboszcz parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie, ks. Andrzej Buczma. W  naszej codziennej modlitwie polecajmy Bogu ten święty czas wielkopostnych ćwiczeń duchownych.

 2. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II, który prosił nas o wyobraźnię miłosierdzia, możemy złożyć naszą jałmużnę wielkopostną w formie finansowej do skarbony bądź też materialnej (żywność o dłuższym okresie przydatności do spożycia, np. mąka, cukier, makaron, olej, herbata itp. oraz środki czystości). Ofiary pieniężne oraz złożone dary zostaną przeznaczone na pomoc bieżącą i wielkanocną dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Dzieci otrzymały tydzień temu „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa dziś w Gorzkich Żalach o godz. 17.15 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 11.30, 17.30, 19.00 oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

 2. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy misje i misjonarzy posłanych do narodów.

 3. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia otwartości serc na wszystkie łaski, jakimi Pan Bóg pragnie Was obdarowywać za wstawiennictwem Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 4. Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii - BÓG ZAPŁAĆ.

  -----------------------------------------------------------------------------

  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jerzego Szumiło i śp. Danutę Dudziak - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …  

 

Ks. Dariusz Knapik

proboszcz

utworzono : 2015-03-01 00:50
Wszystkich rekordów: