Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 7 marca 2015 23:56 wyświetleń: 1334

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2015 r.

 

 

 

 

 1. 1.      Dziś, w ramach naszego wielkopostnego przygotowania do odnowienia przymierza chrzcielnego z Panem Bogiem w Wigilię Paschalną, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę, ks. Andrzeja Buczmę, wieloletniego ojca duchownego naszego seminarium a obecnie proboszcz parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie. Ks. Andrzeja jak i całe dzieło rekolekcyjne polecajmy Panu Bogu w naszej modlitwie.
  PLAN REKOLEKCJI:    
  Niedziela – nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00.
  Dzisiejsze Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym – o godz. 17.15.     
  Poniedziałek, Wtorek i Środa – nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 18.00. 
  Sakrament Pojednania – codziennie od 7.00 do 7.40, od 11:30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00.
 2. 2.      W środę, na zakończenie rekolekcji, będziemy prosić o utrwalenie owoców rekolekcji przez pośrednictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania składamy do skarbony.   
 3. 3.      W czwartek na mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencjach polecanych Panu Bogu za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. Prośby i podziękowania możemy również złożyć do skarbony.
 4. 4.      Droga Krzyżowa w piątek o godz. 11.30, 17.30. W ramach wieczornej Drogi Krzyżowej, 13 marca o godz. 19.00, w naszej Archikatedrze będzie miało miejsce szczególne wydarzenie. Schola Teatru Węgajty (międzynarodowa grupa śpiewaków, aktorów, muzyków, plastyków i badaczy zajmujących się rekonstrukcją średniowiecznych dramatów liturgicznych i studiami nad tradycjami śpiewu sakralnego) przedstawi dramat liturgiczny LUDUS PASSIONIS – najstarsza kompletna Pasja Europy Łacińskiej, znajdująca się w XIII-wiecznym rękopisie zwanym CARMINA BURANA. Dramat opracowany jest na podstawie rękopisu, zaś sposób jego realizacji nawiązuje do znanej z opisów historycznych formy teatru kościelnego. Część wokalna bazuje na tradycji śpiewu sakralnego (chorał gregoriański) oraz na archaicznych formach muzycznych przechowanych w kulturach tradycyjnych (m.in. Bizancjum, Korsyka).     
  AKATYST KU CZCI BOGARODZICY – hymn liturgiczny ułożony według reguł antycznej tradycji bizantyjskiej            zostanie wykonany w naszej Archikatedrze przez Scholę Teatru Węgajty w sobotę 14 marca o godz. 19.00. Wydarzenia te organizowane są przez Teatr Kana w ramach  Spotkań Teatralnych OKNO. Szczegółowy program spotkań, wykładów i warsztatów, organizowanych przez Teatr Kana, znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej (www.kana.art.pl).
 5. 5.      Rekolekcje Wielkopostne dla Ludzi Morza, na które zaprasza Duszpasterstwo Ludzi Morza przy Kościele Morskim pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie (ul. Świętego Ducha 9 - księża Pallotyni), odbędą się od 19 do 21 marca 2015 r. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 6. 6.      Na Rekolekcje Wielkopostne dla małżeństw niesakramentalnych zapraszają Ojcowie Jezuici (parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, ul. Pocztowa 22) w dniach od 22 do 25 marca 2015 r. o godz. 19.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
 7. 7.      Na jednodniową pielgrzymkę śladami św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, 18 kwietnia 2015 r., zapraszają Ojcowie Jezuici. Szczegóły znajdziemy na plakacie. Zapisy w naszej zakrystii.
 8. 8.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia otwartości serc na wszystkie łaski, jakimi Pan Bóg pragnie Was obdarowywać za wstawiennictwem Matki Najświętszej i Świętych Patronów.
 9. 9.      W kaplicy św. Jana Pawła II możemy złożyć do skarbony naszą jałmużnę wielkopostną. Możemy również ofiarować żywność o dłuższym okresie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Te dary serca zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.
 10. 10.  Za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wesprzemy misje i misjonarzy posłanych do narodów – Ad Gentes.                                             

Na miejsce wiecznego spoczynku w minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Piłata - Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …  

 

Ks. Dariusz Knapik

proboszcz

utworzono : 2015-03-07 23:56
Wszystkich rekordów: