Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 29 marca 2015 11:28 wyświetleń: 1516

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

29 marca 2015 r.

 

 

 

 

 1. 1.      Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Porządek liturgii w tym tygodniu oraz posługi w konfesjonale znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.15.
 2. 2.      W Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Wielką Środę o godz. 18.00, Rektor naszego AWSD, ks. dr Piotr Gałas, poprowadzi rekolekcje „Na progu Paschy”. Temat rekolekcji wyrażają słowa Pana Jezusa „Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami”. Treścią będą tajemnice poszczególnych dni Świętego Triduum Paschalnego odkrywane na nowo w świetle starożytnej Tradycji Kościoła.
 3. 3.      W Wielki Czwartek o godz. 10.00, zapraszamy na Mszę Świętą Krzyżma. Koncelebrze, wraz ze  wszystkimi prezbiterami i biskupami Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga. W tym dni ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa księża odnowią swoje kapłańskie przyrzeczenia. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne, o godz. 19.00. Podczas tej Eucharystii taca przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia. Dzieci szkolne przynoszą swoje skarbonki wielkopostne. Po liturgii – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Tego dnia, za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielki Czwartek po liturgii Wieczerzy Pańskiej, o godz. 22.00, pierwszą częścią Gorzkich Żali, rozpoczniemy czas Medytacji i czuwania - Noc Konfesjonałów” trwający aż do wielkopiątkowego poranka, do godz. 6.00. Ta noc będzie szczególną okazją do spowiedzi świętej.
 4. 4.      W Wielki Piątek – pierwszy w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00. Liturgia godzin, tj. Godzina Czytań i Jutrznia, o godz. 9.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich (dzieci, młodzież, dorośli) o godz. 15.00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego – po Drodze Krzyżowej.         
  Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale – część druga i trzecia, o godz. 22.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.
  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 5. 5.      W Wielką Sobotę – pierwszą w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Liturgia godzin, tj. Godzina Czytań i Jutrznia o godz. 9.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do godz. 16.00 (co pół godziny). Pierwszego poświęcenia pokarmów oraz darów dla najuboższych naszego miasta, przygotowanych przez Caritas Archidiecezji i ludzi dobrej woli, dokona Ksiądz Biskup.    
  Liturgię Wigilii Paschalnej – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego – rozpoczniemy w nocy z soboty na niedzielę o godz. 21.00. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Noc Paschalną, w naszej katedrze, dziewięć dorosłych osób, katechumenów, przyjmie Sakrament Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii.
 6. 6.      Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się poświęconym jajkiem i składanie życzeń.
 7. 7.      Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wielkanocny dar serca dla najuboższych. Dziękujemy Pani Halinie i Pani Mirosławie za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich z naszej wspólnoty.
 8. 8.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wszystkim parafianom oraz gościom, życzymy otwartości serc na wszelkie łaski, jakimi Pan Bóg pragnie Was obdarowywać w Wielkim Tygodniu.
 9. 9.      Za ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy z naszej wspólnoty śp. Jolantę Szewczykowską i Krystynę Wołągiewicz - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …  

 

Ks. Dariusz Knapik

proboszcz

utworzono : 2015-03-29 11:28
Wszystkich rekordów: