Rok 2015 11 października 2015 22:59 wyświetleń: 611

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela w ciągu roku 11 października 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

11 października 2015r.

XXVIII  Niedziela  w  ciągu  roku

Dziś, pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”, przeżywamy XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich, obchodzonych od 2001 roku jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej, przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

W tym tygodniu patronują nam: wtorek, 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, z zakonu kapucynów, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych. Zmarł 16 XII 1916 roku; czwartek, 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku; piątek, 16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku; sobota, 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

  1. Młodzież, która pragnie uczestniczyć w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży, zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w starej kanonii.
  2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców, w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Jerycho Różańcowe (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z medytacjami różańcowymi) rozpocznie się w najbliższą środę, 14 października, po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W piątek, 16 października br., przypada szósta rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W tym dniu Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji śp. Ks. Abp. Mariana Przykuckiego odprawi Ks. Bp Henryk Wejman.
  5. Przygotowania do Sakramentów Świętych: * Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Aleksandra (tel. 669484654); * Pierwsza Spowiedź, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Joanna (tel.  698766331); * Pierwsza Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii; * Bierzmowanie (gimnazjaliści kl. III oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) – zapisy w zakrystii. Spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.00 przy wejściu do Katedry; * Parafialny Kurs Przedmałżeński (w trybie weekendowym - narzeczeni planujący założenie rodziny) – 6 listopada, w piątek, od godz. 18.00 do 21.00 i 7 listopada, w sobotę, od godz. 9.00 do 17.00 – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  6. W październiku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólny różaniec: dni powszednie – po Mszy Świętej o godz. 12.00 i 18.00; w październikowe niedziele – o godz. 17.30. Osobny różaniec z dziećmi: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.30; we wtorki i piątki o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.
  8. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, w miesiącu medytacji różańcowych, życzymy doświadczenia szczególnej więzi z Maryją, która pragnie nauczyć nas zasłuchania i zapatrzenia w Jezusa.

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: Dnia 15 października będzie obchodzony w Polsce XII Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka, na wspólne nabożeństwo różańcowe, które odbędzie się w tym dniu na Cmentarzu Centralnym, przy Pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej) o godz. 16.00 (dla osób chętnych będzie możliwość przejścia pod pomnik o godz. 15.30 spod bramy cmentarnej nr 3 przy szkołach salezjańskich). Po nabożeństwie zapraszamy na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Zdzisław Stachura, śp. Lucjan Misiak, śp. Ryszard Błaszczyk – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2015-10-11 22:59
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: