Rok 2015 4 października 2015 01:41 wyświetleń: 770

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela w ciągu roku 4 października 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

4 października 2015r.

XXVII  Niedziela  w  ciągu  roku

W miniony czwartek rozpoczęliśmy miesiąc październik, który z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. W Watykanie, papież Franciszek, który obchodzi dziś święto swojego patrona, św. Franciszka z Asyżu, rozpoczyna dziś Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Wspierajmy papieża, synod oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek, 5 październikaśw. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia;        
W piątek, 9 październikabł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r.

 1. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Po Mszy Świętej wieczornej intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwie różańcowej, odbędzie się spotkanie naszej parafialnej Rodziny Różańcowej w starej kanonii.
 2. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza zostanie odprawiona w najbliższy czwartek (drugi czwartek miesiąca) o godz. 18.00.
 3. W październiku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólny różaniec: dni powszednie – po Mszy Świętej o godz. 12.00 i 18.00; w październikowe niedziele – o godz. 17.30. Osobny różaniec z dziećmi: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.30; we wtorki i piątki o godz. 17.30.
 4. Przygotowania do Sakramentów Świętych:      
  Ośrodek Katechumenalny przy naszej katedralnej parafii
  rozpoczyna rok formacyjny w najbliższy wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.    
  Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Aleksandra (tel. 669484654);   
  Pierwsza Spowiedź, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Joanna (tel.  698766331); 
  Pierwsza Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii;           
  Bierzmowanie (gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) – zapisy w zakrystii, pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym;    
  Parafialny Kurs Przedmałżeński (w trybie weekendowym - narzeczeni planujący założenie rodziny) – 6 listopada, w piątek, od godz. 18.00 do 21.00 i 7 listopada, w sobotę, od godz. 9.00 do 17.00 – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 5. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 6. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Młodzież, która pragnie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży – Kraków 2016, zapraszamy na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w starej kanonii.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, w miesiącu medytacji różańcowych, życzymy doświadczenia szczególnej więzi z Maryją, która pragnie nauczyć nas zasłuchania i zapatrzenia w Jezusa.

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studentów miasta Szczecina na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, inaugurującą nowy rok akademicki. Odbędzie się ona w niedzielę, 11 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.”

OGŁOSZENIE KATOLICKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW:          
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Mszę Świętą do parafii św. Józefa, Szczecin-Pomorzany, w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Szewczyk i śp. Sara Kliszewska – wieczny odpoczynek…

 

utworzono : 2015-10-04 01:41
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: