Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 27 września 2015 09:38 wyświetleń: 687

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela w ciągu roku 27 września 2015r

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

27 września 2015r.

XXVI  Niedziela  w  ciągu  roku

 1. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałekśw. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech (+ 930 r.); We wtorekśw. Archaniołowie: Michała, Gabriela i Rafała; W środęśw. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła (+420 r.); W czwartekśw. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka, dziewica i doktor Kościoła; W piątekśw. Aniołowie Stróżowie.
 2. W poniedziałek zapraszamy do międzynarodowej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego na Ulicach Miast (już po raz ósmy). Wspólnoty naszej parafii modlą się na Placu Rodła o godz. 15.00.
 3. Ks. Michał Mikołajczak i dk. Michał Grzegorczyk obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny. Na Mszę Świętą w intencji Solenizantów zapraszamy w najbliższy wtorek, 29 września, o godz. 18.00.
 4. Siostry Jadwiżanki już od pięciu lat posługują w Szczecinie. We wtorek, 29 września, podczas Eucharystii o godz. 18.00, będziemy dziękować Panu Bogu dar życia i pracy Sióstr Jadwiżanek w naszej parafii i Archidiecezji. Będziemy również prosić o błogosławieństwo Boże dla s. Magdy, która kończy swoją posługę w Szczecinie i 1 października wyjedzie do wspólnoty w Zawichoście. Jednocześnie zawierzymy dobremu Bogu nowe siostry domu szczecińskiego: s. Aleksandrę, s. Teresę i s. Annę.
 5. W czwartek, 1 października, rozpoczynamy miesiąc różańcowych medytacji. Na wspólny różaniec zapraszamy w październiku codziennie po Mszy Świętej o godz. 12.00 i 18.00. Pierwszy w ty roku różaniec dla dzieci – w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Eucharystia z Godziną Świętą w intencji o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, oraz w intencji osób duchownych i konsekrowanych. W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00.  Wieczorem, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlimy się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne dla tej grupy parafialnej połączone ze zmianą różańcowych tajemnic. W sobotę odwiedzamy chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych oczekujących na posługę sakramentalną.       
  Spowiedź Święta: Niedziela – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz wieczorem, od godz. 20.00, w czasie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed ostatnią niedzielną Eucharystią w Szczecinie, sprawowaną w naszej Bazylice Archikatedralnej o godz. 21.00; Dni powszednie tygodnia – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45 i od 17.00 do 18.45.
 7. Przygotowania do Sakramentów Świętych: 
  Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – przygotowanie w Ośrodku Katechumenalnym – s. Aleksandra (tel. 669484654);       
  Pierwsza Spowiedź, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – przygotowanie w Ośrodku Katechumenalnym – s. Joanna (tel.  698766331);         
  Pierwsza Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii;           
  Bierzmowanie (gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) – zapisy w zakrystii, pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym;      
  Sakrament Małżeństwa (narzeczeni planujący założenie rodziny) – 6 listopada, w piątek, od godz. 18.00 do 21.00 i 7 listopada, w sobotę, od godz. 9.00 do 17.00 – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. 
 8. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Z góry dziękujemy również za ofiary składane dziś po Mszy Świętej do puszek na Światowy dzień Młodych.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, w tygodniu rozpoczynających się różańcowych medytacji, życzymy doświadczenia szczególnej więzi z Maryją, która pragnie nauczyć nas zasłuchania i zapatrzenia w Jezusa.

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: Obchodach 125. rocznicy konsekracji Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie odbędą się 30 września br. Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, Metropolita Gnieźnieński. Od godz. 10.00 do 13.15 – sympozjum na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Papieża Pawła VI.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Janczuk i śp. Henryk Kamrowski – wieczny odpoczynek…

 

utworzono : 2015-09-27 09:38
Wszystkich rekordów: