Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 20 września 2015 01:22 wyświetleń: 678

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela w ciągu roku 20 września 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

20 września 2015r.

XXV  Niedziela  w  ciągu  roku

Przed nami 44. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy będą mogli bezpośrednio stanąć przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, dlatego zachęcamy wszystkich pozostających w domach do pielgrzymki duchowej i jedności w modlitwie.

Za pośrednictwem Telewizji Trwam, która codziennie transmituje Apel Jasnogórski, w najbliższy piątek o godz. 21.00, przed wizerunkiem Czarnej Madonny, będziemy mogli w modlitewnym czuwaniu złączyć się z ks. Arcybiskupem Andrzejem, ks. Biskupem Henrykiem, duszpasterzami, klerykami, siostrami zakonnymi, oraz wszystkimi pątnikami śpiewając: Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam. W ten sposób powierzajmy wstawiennictwu Pani Jasnogórskiej nasze intencje osobiste, parafialne, diecezjalne, narodowe, sprawy Kościoła Powszechnego i trudne problemy współczesnego świata.

 1. W tym tygodniu wspominamy: jutro, 21 IX – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; w środę, 23 IX – św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera; w piątek, 25 IX – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, bernardyna, wybitnego kaznodzieję i twórcę pieśni religijnych (żył na przełomie XV i XVI w.).
 2. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, zostanie odprawiona w najbliższy wtorek, 22 września, o godz. 18.00. Intencje naszych serc możemy złożyć do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00.
 4. I Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii.
 5. Bierzmowanie (gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) – zapisy w zakrystii.
 6. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny: Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia) – zgłoszenia u s. Aleksandry, telefon: 669484654; osoby dorosłe (od 19 roku życia), które przyjęły sakrament Chrztu Świętego a nie przystąpiły jeszcze do Sakramentu Pojednania i Eucharystii oraz Bierzmowania  – zgłoszenia u s. Joanny, telefon: 698766331. Rok formacyjny w Ośrodku rozpocznie się w pierwszym tygodniu października (dokładna informacja pojawi się w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej Ośrodka). Katechezy odbywać się będą w trybie grupowym i indywidualnym.
 7. Kwesta do puszek na Światowy dzień Młodych zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych.
 8. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Z góry dziękujemy również za ofiary składane dziś po Mszy Świętej do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, w tygodniu jasnogórskiej pielgrzymki, życzymy doświadczenia szczególnej więzi z Maryją, która zawsze oręduje za tymi, których otrzymała od Jezusa w Testamencie z Krzyża.
 10. KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:          
  I.
  W odpowiedzi na apel papieża Franciszka odbędzie się w Szczecinie Nabożeństwo Ekumeniczne w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. Na modlitwę pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza serdecznie zapraszamy do Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, 23 września br. o godz. 19.00.

II. Zapraszamy do udziału w obchodach 125. rocznicy konsekracji Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, które odbędą się 30 września br. Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, Metropolita Gnieźnieński. W godz. od 10.00 do 13.15 odbędzie się Sympozjum na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Papieża Pawła VI. 

utworzono : 2015-09-20 01:22
Wszystkich rekordów: