Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 18 października 2015 12:06 wyświetleń: 642

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela w ciągu roku 18 października 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

18 października 2015r.

XXIX  Niedziela  w  ciągu  roku

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz rozpoczynamy w Polsce Tydzień Misyjny. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej Ojczyzny.

Dziś również, w dzień św. Łukasza, swoją modlitwą obejmujemy pracowników służby zdrowia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek, 19 Xbł. Jerzy Popiełuszko, prezbiter i męczennik, charyzmatyczny kapelan „Solidarności”. Poniósł śmierć męczeńską w 1984 r.;
 • We wtorek, 20 Xśw. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Zmarł 24 XII 1473 r.;
 • W środę, 21 X bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski. Zmarł 20 X 1409 r.;
 • W czwartek, 22 Xśw. Jan Paweł II, papież. Uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 r.  wprowadzając w życie prze 37 lat uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 r.
 1. W październiku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólny różaniec: dni powszednie – po Mszy Świętej o godz. 12.00 i 18.00; w październikowe niedziele – o godz. 17.30. Osobny różaniec z dziećmi: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.30; we wtorki i piątki o godz. 17.30. W najbliższą sobotę nie będzie różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00.
 3. Msza Święta w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Intencje naszych serc możemy złożyć do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
 4. Przygotowania do Sakramentów Świętych: * Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Aleksandra (tel. 669484654); * Pierwsza Spowiedź, Bierzmowanie i Eucharystia (osoby dorosłe) – s. Joanna (tel.  698766331); * Pierwsza Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii; * Bierzmowanie (gimnazjaliści kl. III oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) – zapisy w zakrystii. Spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.00 przy wejściu do Katedry; * Parafialny Kurs Przedmałżeński (w trybie weekendowym - narzeczeni planujący założenie rodziny) – 6 listopada, w piątek, od godz. 18.00 do 21.00 i 7 listopada, w sobotę, od godz. 9.00 do 17.00 – zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 5. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza wszystkie małżeństwa na „Warsztaty Kana”. Są to krótkie rekolekcje dla tych, którzy chcieliby odkryć swoje małżeństwo na nowo. Odbędą się 24 i 25 października, szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.
 6. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne, złożone zwłaszcza dziś na tacę, którą wspieramy misyjne dzieła Kościoła, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym, w miesiącu medytacji różańcowych, życzymy doświadczenia szczególnej więzi z Maryją, która pragnie nauczyć nas zasłuchania i zapatrzenia w Jezusa.

 

ZAPRASZAMY NA KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE: Przez najbliższe tygodnie, w każdy wtorek i piątek, o godz. 19.15 (po zakończeniu nabożeństwa różańcowego), zapraszamy dorosłych i młodzież na katechezy, które wraz z ks. proboszczem poprowadzi wspólnota neokatechumenalna. Katechezy, jak stwierdza założyciel Drogi Neokatechumenalnej – Kiko Arguello, „nie są jakąś teorią, ale są postawieniem ludzi wobec Osoby Jezusa Chrystusa, wobec historycznego wydarzenia. Sam Jezus jest Tym, który ewangelizuje. On wyprzedza, posyłając Ducha Świętego, my dajemy świadectwo, że On żyje, że zmartwychwstał. Katechiści mogą być mniej lub więcej przygotowani, ale to nie decyduje o jakości i skuteczności katechez”. Posłuchajmy prze chwilę świadectwa Katechistów z Pierwszej Wspólnoty naszej katedralnej parafii …   

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Maria Lewandowska i śp. Bogumiła Kołodziejska – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2015-10-18 12:06
Wszystkich rekordów: