Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 13 września 2015 09:11 wyświetleń: 704

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela w ciągu roku 13 września 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

13 września 2015 r.

XXIV  Niedziela  w  ciągu  roku

Cierpiący Sługa Jahwe, ukazany przez proroka Izajasza w pierwszym czytaniu, to nie kto inny, jak sam Chrystus. Opis proroctwa zgadza się z tym, czego doświadczył Jezus podczas swojej męki. Krzyż, cierpienie i swoją śmierć Pan zapowiadał kilkakrotnie. Te słowa wzbudziły, wynikający z lęku, sprzeciw Apostołów. Liturgia słowa zwraca więc nam dziś uwagę, abyśmy starali się myśleć po Bożemu, by zrozumieć logikę Pana Boga, by nie kierować się lękiem. Nie ma bowiem w życiu uczennic i uczniów Chrystusa wielkich i trwałych spraw oraz zwykłej codzienności bez cierpienia i ofiary, bez krzyża, który ostatecznie jest bramą zmartwychwstania. W naszej codzienności przejawem tego – o czym z kolei pisze św. Jakub w drugim czytaniu – są czyny miłości, wypływające z wiary.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  W poniedziałek, 14 wrześniaświęto Podwyższenia Krzyża Świętego, ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
  We wtorek, 15 wrześniawspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  W środa, 16 wrześniawspomnienie obowiązkowe św. Korneliusza papieża i Cyprian biskupa, męczenników z III wieku.          
  W czwartek, 17 września76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na całym świecie.          
  W piątek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży. Dzieci szkolne i młodzież gimnazjalną oraz ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 18.00. W tym dniu ks. Prałat Stanisław Skibiński obchodzi swoje imieniny. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie. Uroczystą Mszę Świętą ks. Prałat będzie sprawował w wigilię swoich imienin, w czwartek 17 września, o godz. 18.00.
 2. Jerycho różańcowe zaprasza w poniedziałek, 14 września, po Mszy Świętej wieczornej do Kaplicy Mariackiej na całodobową adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie połączoną z różańcową kontemplacją wydarzeń zbawczych.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań, w środę o godz. 18.00.
 4. I Komunia Święta (dzieci) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii.
 5. Bierzmowania (gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy jeszcze nie byli u Bierzmowania) – zapisy po Mszach Świętych w zakrystii.
 6. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny: Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia) – zgłoszenia u s. Aleksandry, telefon: 669484654; osoby dorosłe (od 19 roku życia), które przyjęły sakrament Chrztu Świętego a nie przystąpiły jeszcze do Sakramentu Pojednania i Eucharystii oraz Bierzmowania  – zgłoszenia u s. Joanny, telefon: 698766331.
  Rok formacyjny w Ośrodku rozpocznie się w pierwszym tygodniu października (dokładna informacja pojawi się w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej Ośrodka). Katechezy odbywać się będą w trybie grupowym i indywidualnym.
 7. Kwesta do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.
 8. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. 9.     Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by otwartość na moc Słowa i Sakramentów Świętych pokonywała w Was wszelkie lęki, które jako pokusa, budzą się wobec cierpienia, trudu, poświęcenia i ofiary.                   

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Józefę Borowską i Zofię Cor - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

utworzono : 2015-09-13 09:11
Wszystkich rekordów: