Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 6 września 2015 13:01 wyświetleń: 722

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela w ciągu roku 6 września 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

6 września 2015r.

XXIII  Niedziela  w  ciągu  roku

Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego dzisiejszego czytania. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu. Prośmy też Jezusa za siebie samych, gdyż każdy z nas nosi w sobie jakieś cierpienie, czy to fizyczne, czy to emocjonalne, czy też duchowe. Oddajmy się w ręce Pana i pozwólmy, poprzez modlitwę i sakramenty święte, na dotknięcie nas Jezusowi. On otworzy nasze uszy, byśmy mogli usłyszeć swoje myśli, dotknie języka, byśmy potrafili znaleźć i nazwać źródło przeżywanego bólu. Pamiętajmy jednak, że najważniejszym jest zawsze doświadczenie spotkania z Bogiem, jest ono wartością samą w sobie.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  We wtorek – 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej; 
  W sobotę – 12 września – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 3. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia w Szczecinie zaprasza na rekolekcje Ruah (Słowo Ruah po hebrajsku duch – znaczy tchnienie, powietrze, wiatr). Zaproszenie skierowane jest do osób powyżej 30-tego roku życia, które pragną odnowić swoją wiarę mocą Ducha Świętego. Miejsce rekolekcji: Szkoły Salezjańskie, ul. Ku Słońcu 124. Czas: najbliższa sobota, 12 września 2015r. Szczegółowe informacje o zapisach znajdziemy na plakacie i rozdawanych przez przedstawicieli wspólnoty ulotkach.
 4. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży – w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30.
 5. Biuro Pielgrzymkowe Santiago zaprasza w dniach od 21 do 26 września br. na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w biurze SANTIAGO od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00.
 6. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela zaprasza na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 24 do 26 września. W programie: Rokitno, Ląd, Licheń, Częstochowa, Gidle i powrót do Szczecina. Na trasie pielgrzymki przewidziane są dwa noclegi: w Licheniu ze śniadaniem i w Częstochowie, w Domu Pielgrzyma. Koszt wyjazdu 250 zł. Zapisy w naszej zakrystii i w biurze parafialnym.
 7. Ks. Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przysłał do naszej parafii na roczną praktykę duszpasterską diakona Michała Grzegorczyka, który pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Suchaniu. Niektóre miesiące ostatniego roku przed święceniami diakon Michał spędzi wśród nas, a niektóre we wspólnocie seminaryjnej. Pamiętajmy o Nim i pozostałych seminarzystach w modlitwie.
 8. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by dzisiejsze słowo i gesty Pana Jezusa wobec głuchoniemego wzbudziły w nas głębokie pragnienie uzdrawiającego dotknięcia Jezusa.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu bardzo młodego człowieka, śp. Tomasza Deca - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

utworzono : 2015-09-06 13:01
Wszystkich rekordów: