Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 30 sierpnia 2015 00:13 wyświetleń: 858

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela w ciągu roku 30 sierpnia 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

30 sierpnia 2015r.

XXII  Niedziela  w  ciągu  roku

Smutna musiała być dla Jezusa świadomość, że otaczający Go ludzie czczą Go tylko wargami, natomiast ich serca są daleko od Niego. Jezus, pełen troski o zbawienie człowieka, odsłania nam prawdę, że to z ludzkiego serca wychodzi wszelka nieczystość, a tym, co je brudzi i niszczy, jest grzech. Co zrobić, by serce było czyste? Trwać blisko Jezusa, słuchać Jego słów, otwierać się na Jego obecność w znakach sakramentalnych, nieść miłość innym.

 1. W tym tygodniu patronują nam:  
  Wtorek - 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  Środa - 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).
 2. Treść dekretu Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego: „Kierując się troską duszpasterską o Lud Boży powierzony mojej pieczy, z dniem 24 sierpnia 2015 r. zwalniam Przewielebnego Księdza z obowiązków wikariusza Parafii pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim i jednocześnie mianuję wikariuszem Parafii pw. św. Jakuba Ap. w Szczecinie”.    
  Witamy więc w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza, ks. Bartłomieja Bugajaka i życzymy, by rozeznając nieustannie wolę Pana Boga ofiarnie pracowała na Jego większą chwałę i dla pożytku doczesnego oraz wiecznego dusz nieśmiertelnych, także własnej duszy.
 3. Nowy rok szkolny i katechetyczny dla całej Archidiecezji rozpoczynamy w najbliższy wtorek Mszą Świętą o godzinie 8.00. Uroczystej koncelebrze będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. W tym dniu, 1 września, przypada kolejna, 76. rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Modląc się za ofiary tej strasznej wojny prośmy równocześnie o pokój na świecie w naszych czasach oraz o rozwiązanie problemu ludzi zmuszonych dziś do ucieczki z własnego domu.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Eucharystia z Godziną Świętą w intencji o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, oraz w intencji osób duchownych i konsekrowanych. W pierwszy piątek Msza Święta wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00 oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00.  Wieczorem, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlimy się w intencji Żywego Różańca. Po Eucharystii wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty różańcowej połączone ze zmianą różańcowych tajemnic. W pierwszą sobotę, 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 5. Wizyta duszpasterska chorych - w sobotę od godz. 8.00. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenie nowych chorych oczekujących na posługę sakramentalną.
 6. Spowiedź Święta w tym tygodniu: Niedziela - podczas wszystkich Mszy Świętych oraz wieczorem, od godz. 20.00, w czasie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed ostatnią niedzielną Eucharystią w Szczecinie, sprawowaną w naszej Bazylice Archikatedralnej o godz. 21.00. W tygodniu spowiadamy: od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45 i od 17.00 do 18.45.
 7. Biuro parafialne od 1 września będzie otwarte we wtorek, środę, czwartek i piątek, od godz. 11.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do godz. 17.30. W sprawach pilnych możemy przyjść o każdej porze.
 8. Wczoraj odbył się ostatni w tym roku koncert Festiwalu Organowego. Dziękujemy wszystkim Wykonawcom, Organizatorom oraz Sponsorom tych katedralnych wakacyjnych sobotnich wieczorów, poprze które nasze serca mogły doświadczyć uniesienia ku temu źródłu piękna, którym jest Pan Bóg.
 9. Szczecińskie Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa otwiera w najbliższą sobotę swoje progi dla  II Archidiecezjalnej Pielgrzymki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli Bożego Serca. Początek modlitewnego spotkania o godz. 9.45. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Andrzej Dzięga, a o godz. 13.00 rozpocznie się koncert zespołu „Serduszka”, który zaprezentuje swoją nową płytę zatytułowaną „Całym sercem przy Sercu Jezusa”. Po koncercie, jak zapewnia ks. Kustosz Sanktuarium,  będzie można nabyć płytę w cenie promocyjnej.
 10. Biuro Pielgrzymkowe Santiago zaprasza w dniach od 21 do 26 września br. na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w biurze SANTIAGO od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00.
 11. Za dobroć serca, zrozumienie, wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by dzisiejsze słowo Pana Jezusa owocowało w nas szczerością serca wolnego od lęku przed życiem w prawdzie.                         

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu: śp. Danielę Bulską, śp. Mariannę Stebnicką i śp. Eugeniusza Ziarno. Wieczny odpoczynek …

 

utworzono : 2015-08-30 00:13
Wszystkich rekordów: