Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 15 sierpnia 2015 22:54 wyświetleń: 731

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela w ciągu roku 16 sierpnia 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

16 sierpnia 2015r.

XX  Niedziela  w  ciągu  roku

 

Jezus przyszedł, aby dać życie. Przyszedł także dać pokarm dla życia. Ten sam Jezus przychodzi także i dzisiaj, aby ofiarować nam pokarm na życie wieczne. Co zrobimy z tym darem? Jaka jest nasza świadomość Jego obecności w Eucharystii?

Dla Jezusa Każdy człowiek jest bardzo ważny. To dla nas zstąpił z nieba i stał się chlebem żywym, abyśmy żyli na wieki. Zostawił Siebie pod postacią chleba i wina, abyśmy trwali w Nim, a On w nas. To miłość Jezusa pragnie dla nas życia i to życia na wieki z Ojcem.

Pragnieniem Jezusa jest, byśmy żyli z Nim i przez Niego, a najważniejszą drogą zjednoczenia jest Komunia Święta. Słowa Jezusa o Jego Eucharystycznej obecności urzeczywistniły się w wieczerniku i zaprowadziły Go na krzyż. Tam wydał swe Ciało i przelał swoją Krew, aby po nocy Zmartwychwstania dać nam radość życia, życia na wieki. Podziękujmy Jezusowi za dar Ciała i Krwi, które zostawił nam jako pokarm na życie wieczne.

(porównaj: www,modlitwawdrodze.pl)

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
  Poniedziałek - 17 VIIIśw. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną (wspomnienie obowiązkowe);
  Czwartek - 20 VIIIśw. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny. Żył na przełomie XI i XII wieku (wspomnienie obowiązkowe);         
  Piątek - 21 VIIIśw. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne. Żył na przełomie XIX i XX wieku (wspomnienie obowiązkowe)    
  Sobota - 22 VIIINajświętsza Maryja Panna, Królowa.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 3. Na kolejny, dziewiąty już koncert, VIII. Festiwalu Organowego, zapraszamy w sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: Roman Szlaużys (Polska) – organy oraz Kwartet smyczkowy i wokalistka „Quinteto ChiaRitta” (Litwa).
 4. Za wszelkie dobroć serca, zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Rodzina misyjna, Arkadiusz i Marzena Majka, którzy tydzień temu dzielili się z nami świadectwem pracy misyjnej, również z całego serca dziękują za każdy gest dobroci i zapewniają o stałej pamięci w modlitwie.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by zaproszenie Mądrości Bożej z pierwszego dzisiejszego czytania - «Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam ... żyjcie, chodźcie drogą rozwagi» - prowadziło nas do stałej komunii z Chrystusem w Eucharystii, bo On pragnie byśmy, spożywając Jego Ciało i pijąc Jego Krew, mieli życie w sobie na wieki z Bogiem Ojcem.

 

utworzono : 2015-08-15 22:54
Wszystkich rekordów: