Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 1 sierpnia 2015 23:04 wyświetleń: 779

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela w ciągu roku 2 sierpnia 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2 sierpnia 2015r.

XVIII  Niedziela  w  ciągu  roku

Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas, uczennice i uczniów Chrystusa, On Sam posila Chlebem Eucharystycznym, umacniając nas w dążeniu do nieba. Słowo Boże, dziś nam proklamowane, ukazuje jednak jasno, że człowiek jest wciąż skłonny do zatrzymywania się bardziej na tym, co doczesne. Stąd trzeba nam z uwagą wsłuchać się w pouczenie św. Pawła, nawołującego do porzucenia starego człowieka,
który ponad konsumpcję, wygodnictwo i egoizm nie potrafi się wznieść.

Prośmy Chrystusa – żywe Słowo Boże – abyśmy nie tylko usłyszeli to pouczenie, ale byśmy mieli siłę wcielać je w życie i upodabniać się, dzięki łasce, do naszego Pana. Prośmy również, w kontekście dzisiejszego Słowa Bożego, o zrozumienie apelu biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu, i do wielkiej troski o trzeźwość dzieci oraz młodzieży.

 1. W liturgii kościoła W TYM  TYGODNIU obchodzimy:          
  4 sierpnia – wtorek – wspomnienie św. Jan Marii Vianneya, prezbitera, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów;      
  6 sierpnia – czwartek – święto Przemienienia Pańskiego;          
  8 sierpnia – sobota – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Eucharystia z Godziną Świętą w intencji o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, oraz w intencji kapłanów i osób konsekrowanych zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 4. SPOWIEDŹ W NASZEJ KATEDRZE: podczas Mszy Świętych niedzielnych, dziś od godz. 20.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w czasie ostatniej niedzielnej Eucharystii w Szczecinie o godz. 21.00. W tygodniu spowiadamy: od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45 i od 17.00 do 18.45.
 5. Chorych w okresie wakacyjnym odwiedzamy z posługą sakramentalną po indywidualnym wezwaniu.
 6. Biuro parafialne w sierpniu jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 12.00 i 16.00 – 17.30. W pilnych sprawach zapraszamy w każdy dzień i o każdej porze.
 7. NA KOLEJNY – VII – KONCERT, w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego, zapraszamy w sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: ILONA KUBIACZEK-ADLER (USA) – organy
  Państwowy Chór im. M. K. Ogińskiego (Białoruś).
 8. 8.      W przyszłą niedzielę będziemy gościć rodzinę misyjną posłaną przez Ojca Świętego do Serbii. Arkadiusz i Marzena Majka podzielą się z nami swoim świadectwem oraz doświadczeniem wiary. Po Mszy Świętej będziemy mogli, naszymi dobrowolnymi ofiarami do puszek, wesprzeć misje Ad Gentes.
 9. Za wszelkie ofiary, składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by Komunia z Chrystusem w Eucharystii i w Słowie Bożym stawała się źródłem wewnętrznej mocy w codziennych zmaganiach zewnętrznych i duchowych.

 

W miniony piątek obchodziliśmy 13. rocznicę odejścia do wieczności ks. Stanisława Skorodeckiego a dziś wspominamy 8. rocznicę śmierci ks. Romana Kostynowicza. W intencji wieloletnich proboszczów naszej parafii oraz w intencji śp. Arkadiusza Dowgwiłło wołajmy:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

 

 

 

utworzono : 2015-08-01 23:04
Wszystkich rekordów: