Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 25 lipca 2015 14:05 wyświetleń: 903

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela w ciągu roku 26 lipca 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26 lipca 2015r.

XVII  Niedziela  w  ciągu  roku

Usłyszeliśmy dziś o dwóch cudownych rozmnożeniach chleba. Jednego dokonał sam Chrystus, a drugiego,  800 lat wcześniej, prorok Elizeusz. Te wydarzenia są wyrazem troski Boga nie tylko o chleb powszedni, ale zapowiedzią i znakiem Chleba Eucharystycznego, którego dzięki męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa nigdy nie zabraknie. W ten sposób Eucharystia staje się „Pokarmem słabych” na drodze do wieczności. Św. Paweł w Liście do Efezjan nakreślił obowiązki tych, którzy ten Pokarm przyjmują. Najważniejszą powinnością jest budowanie jedności i wspólnoty, opartej na miłości Chrystusa.

 1. W TYM  TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:   
  Dziś – 26 VII – siedemnasta niedziela w ciągu roku – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i dziadkach;         
  29 VII – środa – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy;         
  31 VII – piątek – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpan, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patron rekolekcji i ćwiczeń duchownych;       
  1 VIII – sobota – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów.
 2. SZCZECIŃSKA PIELGRZYMKA PIESZA na Jasną Górę przybędzie do naszej Katedry w najbliższy wtorek, 28 lipca. Najświętsza Ofiara Mszy Świętej z Pielgrzymami będzie sprawowana o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do wspólnego pielgrzymowania, fizycznego i duchowego.
 3. Dekret ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi dotyczący ks. Wojciecha Pluskota: „Kierując się troską duszpasterską o Lud Boży powierzony mojej pieczy, z dniem 1 sierpnia 2015 r., zwalniam Przewielebnego Księdza z obowiązku wikariusza Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie i jednocześnie mianuję wikariuszem Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach”. Zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za dwa lata posługi duszpasterskiej ks. Wojciecha w naszej Wspólnocie. Życzymy równocześnie, by nowy etap kapłańskiej służby był dla ks. Wojciech jeszcze większym doświadczenie miłości Chrystusa niesionej do dzieci, młodzieży i dorosłych, chorych, samotnych, ubogich i cierpiących.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 5. W najbliższy piątek, 31 lipca, przypada 13. rocznica śmierci ks. Stanisława Skorodeckiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą w intencji śp. Ks. Stanisława o godz. 18.00.
 6. Zbliża się 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do modlitwy w intencji poległych za Ojczyznę na Mszy Świętej połączonej z maryjnym nabożeństwem pierwszosobotnim, w najbliższą sobotę - 1 sierpnia, o godz. 18.00.
 7. NA KOLEJNY KONCERT, w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego, zapraszamy w sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: na organach - Irena Chribkova (Czechy) oraz Kwartet wiolonczelowy „Visegard Cello Quartet” (Czechy-Polska-Słowacja-Węgry).
 8. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada 8. rocznica śmierci kolejnego, wieloletniego proboszcza naszej parafii, Ks. Romana Kostynowicza. Msza Święta o spokój jego duszy zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00.
 9. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 10. Kończąc tydzień Odpustowy św. Jakuba Apostoła dziękujemy Wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do tak uroczystego przeżywania tych dni. Szczególne podziękowania dla o. Bartosza Poznańskiego za wygłoszone rekolekcje, podczas których skupił naszą uwagę na kontemplacji Bożego Oblicza Chrystusa z Manopello. Wielka wdzięczność również dla Ks. Macieja Pliszki oraz całego zespołu Fundacji Santiago za dzieło VII Jarmarku Jakubowego. Wszystkim za wszystko BÓG ZAPŁAĆ.
 11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by Komunia z Chrystusem w Eucharystii i w Słowie Bożym zawsze prowadziły Was do kontemplacji Bożego Oblicza dla pokonania, dzięki Jego miłości, tak powszechnej dziś pokusy zwątpienia, zniechęcenia, wycofania i rezygnacji.

 

Dziś, na Mszy Świętej o godz. 21.00, wystąpi kwartet wokalny z Mińska „Vies Bonum” – Edward, Szymon, Dymitr i Andrzej. Po zakończonej liturgii można będzie, za dobrowolną ofiarą, nabyć nagraną przez nich płytę.

 

 

 

utworzono : 2015-07-25 14:05
Wszystkich rekordów: