Rok 2015 20 lipca 2015 09:29 wyświetleń: 884

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela w ciągu roku 19 lipca 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

19 lipca 2015r.

XVI  Niedziela  w  ciągu  roku

Ewangelia tej niedzieli ukazała nam Pana Jezusa, wokół którego gromadzą się potrzebujący, a On się nad nimi lituje, bo widzi, że są jak owce bez pasterza. Pan widzi również swoich uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji, i zaprasza ich do odpoczynku. Jezus, jako dobry Pasterz, troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam, zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku, w czasie tego rekolekcyjno - festynowego, lipcowego tygodnia, którego zwieńczeniem będzie sobotni odpust parafialny św. Jakuba Apostoła.

Nasz Patron, nazywany Jakubem Starszym lub Większym, jest drugim, po św. Szczepanie, męczennikiem Kościoła. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

  1. 1.        W TYM – JAKUBOWYM TYGODNIU – PATRONUJĄ NAM:
  1. 2.        Serdecznie zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona naszej parafii, połączone z VII Jarmarkiem Jakubowym, w dniach 23 – 26 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa, w sobotę - 25 lipca o godz. 18.00, koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Tuż przed odpustową Eucharystią, o godz. 17.00, zapraszamy wraz z Kapitułą Katedralną na Nieszpory Jakubowe. Uroczystości odpustowe zostaną poprzedzone rekolekcjami głoszonymi przez ojca Bartosza Poznańskiego, kapucyna z Manopello, w dniach 22, 23 i 24 lipca (środa, czwartek i piątek), podczas Mszy Świętych o godz. 12.00  i 18.00. Temat rekolekcji skupi naszą uwagę na cudownym wizerunku Chrystusa z Manopello, o którym św. o. Pio powiedział, że jest to najważniejsza relikwia Kościoła. W przyszłą niedzielę Ksiądz Arcybiskup zakończy Dni Jakubowe Mszą Świętą o godz. 12.00. Szczegółowy program tego wydarzenia jest zamieszczony na plakatach i na ulotkach, które możemy zabrać wychodząc z kościoła. Odsyłamy również do strony internetowej katedry - www.katedra.szczecin.pl oraz Jarmarku -  www.jarmarkjakubowy.pl.
  2. 3.        Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za złożony tydzień temu dar serca na organizację Światowych Dni Młodych w Krakowie, w 2016 r.
  3. 4.        Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by wszelkie przeciwności, trudy, zmagania, cierpienia – fizyczne czy duchowe, osobista słabość moralna i bezradność wobec niej, prowadziły Was zawsze do spotkania z Chrystusem, dobrym Pasterzem, dla pokonania, dzięki Jego miłości, tak powszechnej dziś pokusy zwątpienia, zniechęcenia i rezygnacji.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy z naszej wspólnoty: śp. Eugenię Gniot, śp. Tadeusza Zajączkowskiego, śp. Józefa Łubińskiego. Wieczny odpoczynek … .

 

 

 

 

utworzono : 2015-07-20 09:29
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: